Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Майки на деца с увреждания организират благотворителен базар за четвърта поредна година (снимки)

| обновено на 16.12.19 в 13:27


За четвърта поредна година родители на деца с увреждания в Бургас организират благотворителен Коледен базар. Събраните средства ще бъдета използвани отново в подкрепа на децата и младежите, ползващи терапии в Центъра за социална рехабилитация и интеграция в Морската градина.

Сувенири, украса, картички са само част от прекрасните изделия , които са направили майките от сдружение „Равен старт 2009“.

„Отново ни помогнаха доброволци от страната, които ни изпратиха ръчно направени красоти, но и ние ставаме все по добри и успяхме да направим много повече неща за базара“, каза Гергана Маврова от организацията.

Тя добави , че целта тази година на инициативата е да се съберат повече средства и те да бъдат използвани за допълнителна квалификация на терапевтите, които работят с децата с увреждания, посещаващи Центъра.

„Миналата година по време на третото издание на базара бяха събрани 3400лв., като средствата бяха използвани за рехабилитация, арт терапия, музикална терапия, логопед, психолог “, добави Маврова.

В момента Центъра се посещава от 25 деца, като от януари се очаква той да заработи с пълния си капацитет, като в него ще бъдат настанени за постоянно деца, ще се предлагат отново и почасови услуги за деца и младежи с увреждания .

Благотворителния базар на майките на деца с увреждания ще продължи 5 дни от 17 до 21 декември, от 10 до 20 часа в Мола в Славейков.

повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нов главен изпълнителен директор оглави летищата в Бургас и Варна

Михаел Ройш е новият главен изпълнителен директор на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД – оператора на летищата в Бургас и Варна. Той поема поста от д-р Франк Кванте, който след близо пет години начело на компанията преминава на ръководна позиция в групата „Фрапорт“ в Турция. Ройш има над 20 години опит в управлението на летища и инвестиционни..

публикувано на 17.06.25 в 15:04

Искат мобилна измервателна станция при претоварването на нефт в морето (ОБНОВЕНА)

"Морска администрация" – Бургас иска мобилна станция в залива да измерва концентрациите на газове при претоварване на танкери с нефт .  Според директора ѝ кап. Живко Петров това е възможна причина за неприятните миризми , които се усещаха в началото на месеца в Бургас.  По данни на РИОСВ само за периода 6-8 юни постъпилите сигнали са били над..

обновено на 17.06.25 в 14:39

Втори брадат лешояд е с влошено здравословно състояние

Втори брадат лешояд е с влошено здравословно състояние и е откаран за изследване и лечение в Спасителния център на „Зелени балкани“, съобщи за БНР Елена Стоева, участник в проекта за завръщането на птиците в дивата природа. Заболелият лешояд е излюпената в България птица „Балкан.“ Преди седмица умря една от трите птици, които бяха пуснати в Сливенския..

публикувано на 17.06.25 в 14:00

До края на седмицата приключва ремонтът на АМ „Тракия“ в област Бургас

Ремонтът на асфалтовата настилка по платното за Бургас при 342-ия километър на автомагистрала „Тракия“, в участъка между Карнобат и Българово, ще приключи до 8:00 часа на 20 юни, информират от АПИ. В момента движението в 400-метровата отсечка се извършва само в изпреварващата лента, а активната и аварийната остават затворени заради ремонтните дейности...

публикувано на 17.06.25 в 12:30

Воден с доброволна акция срещу пожарите

Жители на село Воден се включиха в доброволна акция за почистване на треви и храсти с цел предотвратяване на бъдещи пожари. Инициативата е в отговор на опустошителните огнени стихии, които засегнаха района през миналото лято. Около 20 души – мъже, жени и деца – започнаха работа от горната махала, откъдето тръгна пожарът преди година. Сред участниците..

публикувано на 17.06.25 в 10:00

Над 500 са израелските туристи по Черноморието, предприемат се мерки за тяхната защита

Специален план за действие е предприела българската държава за охрана на израелските граждани, които военният конфликт в Близкия изток, завари у нас.  Над 500 са израелските туристи блокирани по българското Черноморие. За 3-ти път, след атентата на бургаското летище през 2012-та година, се въвеждат тези специални мерки за сигурност, които са..

публикувано на 17.06.25 в 08:51

Царево се превръща в Царството на Нептун с пъстро шествие и вариететно шоу

Царево се готви за едно от най-колоритните и очаквани летни събития – „Нептунова вечер“. На 21 юни, от 19:30 часа, пристанището на града ще се превърне в сцена на истинска морска приказка, когато Нептун – владетелят на моретата, ще пристигне по вода, придружен от своите русалки и приказни морски създания. Началото на празничната вечер ще бъде..

публикувано на 16.06.25 в 19:00