Кметът Димитър Николов връчи отличия на състезателки на бургаския спортен клуб "Джавелин" за проявеното спортно майсторство и спечелените престижни места. Антония Чикова взе златото на последните две престижни първенства по тенис на маса, заемайки първото място на държавното индивидуално първенство за хора с увреждания във Варна и първото място на състезанието в Ямбол.
Валентина Марчева, която е първата и единствена българска параолимпийска шампионка по тенис на маса, спечели две 2-ри места - индивидуално и отборно, от оспорваното открито Балканско първенство в Ниш, Сърбия, което се проведе от 8-ми до 11-ти ноември.
Йорданка Тодорова зае 3-тото място на Балканското първенство в Сърбия и 3-то място в международен турнир по тенис на маса за хора с увреждания в Подгорица, Черна гора.
Кметът пожела на състезателите още по-големи успехи през новата 2020-та олимпийска година. Той сподели, че те ще имат свое място за тренировки в новостроящата се зала "Арена Бургас", когато напролет отвори врати, а през 2021 г. Бургас може да бъде домакин на Европейското първенство по тенис на маса за хора с увреждания.
На срещата присъстваха още заместник-кметът по култура, туризъм и спорт Диана Саватева и Веселина Деведжиева - началник отдел "Спорт".
Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и..
Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур. 19-годишният българин финишира за време 3:45.28 минути, малко по-слабо от сутрешното му плуване в сериите, където бе четвърти. Мицин стартира много силно и се движеше трети към средата на дистанцията, но не успя да задържи темпото..
Ансамбълът на България за жени завърши на петото място в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и Емилия Обретенова..
Над 60 плувци са заявили участие в общинския плувен маратон в открити води от остров Света Анастасия до Моста, който ще се проведе днес. Дистанцията по права линия е 6,4 км. а сборният пункт от 7 часа на Морска гара. Там ще се проведе регистрацията на участниците и задължителният медицински преглед. В 8 часа състезателите ще отплават за острова, а..
От днес до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска Карате Асоциация). Организатори на събитията са Карате клуб “Ронин” Бургас, IJKA- представителство България, Община Бургас и Българска Федерация Шотокан Карате-до (БФШК). Тренировките в семинара ще се..
Три мача с българско участие има днес в европейските клубни турнири по футбол. В Лига Европа Левски е домакин на португалския Брага, а в Лига на конференциите Арда приема в Кърджали ХИК Хелзинки от Финландия, а Черно море посреща в Разград турския Истанбул Башакшехир. И трите мача на българските отбори от вторите предварителни кръгове в..
Над 70 млади гимнастички от Латвия, Чехия, Казахстан, Полша, Финландия, Кипър, Дубай, Египет, САЩ, Англия, Естония и България ще се включат в Лятната академия по художествена гимнастика, организирана от бившата националка Силвия Митева, която ще се проведе от 28 юли до 9 август в Созопол. Международният формат на лагера превръща събитието в истински..
Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в..
Ансамбълът на България за жени завърши на петото място в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е..
Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур. 19-годишният българин финишира за..