Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БЧК - Бургас в полза на нуждаещите се:

Започна раздаването на храни на социално слаби граждани в община Бургас

Пунктът е в Социалната трапезария на ул. Оборище №95, с работно време от 13.30 до 17 часа

БЧК - Бургас започна раздаването на хранителни продукти на социално слаби граждани. От днес заработи първият пункт в областта и той е разкрит в община Бургас. Помощта се предоставя по проект, съфинансиран от Фонда за европейско подпомагане на нуждаещи се лица.

Над 50 души бяха преминали за първите два часа от работата на пункта, който се намира в Социалната трапезария на БЧК на ул. Оборище 95. Сред тях преобладаваха лица с ниски доходи, с многодетни семейства и пенсионери, които споделиха, че помощта ще им е от полза през зимата.

Раздаването се извършва от служители и доброволци на БЧК. В Община Бургас правоимащите са 3 757 души, за цялата област – 11 652 , като списъците са определени от Агенция „Социално подпомагане“, съобщи директорът на БЧК – Бургас Виолета Радева:

„Получавалите енергийно подпомагане са най - многобройната група лица, които имат право на тази помощ от храни, но е важно уточнението, че става въпрос за отоплителен сезон 2017/2018 г.; Право имат и майките с първокласници, които са получили еднократна парична помощ през 2018/19 г., майки (осиновителки), получаващи месечни помощи за отглеждане на дете до навършване на една година към месец август 2019 г.; Лица с над 90 на сто степен на увреждане и ниска пенсия и др.

Всеки правоимащ, включен в списъците получава съответните продукти срещу документ за самоличност и подпис. Предоставят се по над  24 кг от 16 вида хранителни продукти – брашно, ориз, спагети, фасул, леща, олио и др."

В момента с продукти се зареждат и останалите пунктове в областта. на 13 януари откриват пункта в Руен, на 16 януари в Карнобат, на 20 януари в Айтос и Камено. На 23 януари ще започне раздаването на хранителните пакети в Средец, на 27 януари в Поморие, Созопол и с. Зидарово, а на 30 януари в Сунгурларе.От 3 февруари храни ще се предоставят на правоимащите в с.Равда, община Несебър, на 5 февруари в Царево и на 6 февруари в Приморско.

Пунктът в Бургас работи всеки делничен ден от 13, 30 до 17 часа, като навсякъде крайният срок за получаване на помощта е 28 февруари.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

В Българово започва вторият етап от проекта за канализация и пречиствателна станция (ОБНОВЕНА)

В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..

обновено на 08.08.25 в 18:18

Започва строежът на нов параклис в село Крайново

В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..

публикувано на 08.08.25 в 18:00

Бургас ще бъде домакин на международна среща за иновации и синя икономика

Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която ще се проведе на 12 август в Експо център „Флора“ и е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation..

публикувано на 08.08.25 в 16:30

Ръст на противообществените прояви на клошари и просяци в Бургас

Извънредно заседание на Комисията по обществен ред и сигурност се проведе днес.Тя бе свикана след пожар на контейнери в к-с"Лазур" и зачестили противообществени прояви на просяци и клошари. Повечето от тях спят по пейките, други "сезонно" просят. Общинският съветник Стойко Андреев постави въпроси пред полицейските и общински органи като ги призова за..

публикувано на 08.08.25 в 16:08

Три младежки и културни събития в Бургас с подкрепата на ЦРЧР през август

Бургас ще бъде домакин на три последователни събития през август, обединени от темите за младежко участие, международно сътрудничество и насърчаване на четенето. Инициативите се организират от Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР) с подкрепата на Община Бургас. На 11 август от 14:30 ч. в Международния младежки център ще се проведе..

публикувано на 08.08.25 в 13:30
снимката е илюстративна

Жилищният фонд в област Бургас достига 109 400 сгради към края на 2024 година

Жилищният фонд в област Бургас достига 109,4 хил. сгради към края на 2024 г. За година броят им се е увеличил с 356.  В градовете се намират 52,7 хил. сгради, а в селата – 56,7 хил., показват данните на Териториалното статистическо бюро – Югоизток. Преобладават тухлените сгради с бетонна плоча – 56,2% от всички, следвани от тухлените с гредоред –..

публикувано на 08.08.25 в 11:30

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас за два дни заради строителни дейности

Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена на 9 и 10 август от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.

публикувано на 08.08.25 в 10:30