Присъди по три години лишаване от свобода с отложено изпълнение и пробация от една година получиха от Окръжния съд в Бургас Йована Милчева и Мартин Василев от Ямбол. Днес те бяха признати за виновни за смъртта на Георги Георгиев, починал при катастрофа на 7 -ми май 2016 година. Инцидентът стана на магистрала "Тракия". Тогава непълнолетната и неправоспособна Йована шофира и предизвика инцидента с автомобила на загиналия Георги и сина му Даниел. Тя е предприела маневра, свързана с отклонение в ляво, без да подаде светлинен сигнал. Мартин е виновен, че е нарушил правилата за движение по пътищата, като в качеството си на водач и собственик на управляваното моторно превозно средство, го е предоставил на неправоспособния водач.
Двамата ще трябва да заплатят солидарно по 260 хиляди лева на близките на Георгиев – по 90 хиляди лева за синовете му и още 80 хиляди за майка му. 10 хиляди лева трябва да бъдат дадени допълнително на Даниел, който е управлявал колата и е получил средна телена повреда. Освен кръвнината, виновните за инцидента ще заплатят и различни разноски по делото, постанови още съдът.
Мартин няма право да управлява кола три години, а Йована 4 години.
Адвокатът на Даниел Георгиев Яни Николов заяви, че ще обмислят дали да обжалват присъдата. Това може да стане в 15-дневен срок.
Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите. "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.
В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..
В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..
Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която ще се проведе на 12 август в Експо център „Флора“ и е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation..
Извънредно заседание на Комисията по обществен ред и сигурност се проведе днес.Тя бе свикана след пожар на контейнери в к-с"Лазур" и зачестили противообществени прояви на просяци и клошари. Повечето от тях спят по пейките, други "сезонно" просят. Общинският съветник Стойко Андреев постави въпроси пред полицейските и общински органи като ги призова за..
Бургас ще бъде домакин на три последователни събития през август, обединени от темите за младежко участие, международно сътрудничество и насърчаване на четенето. Инициативите се организират от Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР) с подкрепата на Община Бургас. На 11 август от 14:30 ч. в Международния младежки център ще се проведе..
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е..
Водоснабдяването в ниската зона на бл. 39 в ж.к. „Зорница“ в Бургас ще бъде прекъснато днес от 9:00 до 17:00 ч. Причината е извършването на..