Над 120 музиканти и артисти излизат на една сцена, за да почетат поета, режисьора и художника Пейо Пантелеев. Спектакълът "Музиката продължава..." ще се проведе на 6 февруари от 19:00 часа в Държавна опера - Бургас, а поводът е 75-годишнината на бургаския творец.
Диригентската палка е поверена на най-младия диригент в България - Георги Милтиядов. В този ден двамата с Пейо Пантелеев ще представят и първия си общ албум "Целувка в нощта", в който участват известни артисти. Сценарист и режисьор на спектакъла е Христо Симеонов.
На сцената ще излязат Тони Димитрова, Орлин Горанов, Маргарита Хранова, Руслан Мъйнов, Силвия Кацарова, Боян Михайлов, Ваня Костова, Ева Найденова, Максим Горанов, Галя Ичеренска, Пени Ставрева, ТОНИКА СВ, Дует "Бургас", Красимира Кралева и състави - Плевенска филхармония, група "Горещ пясък", Представителен хор "Родна песен", Вокален ансамбъл "Фортисимо" и балет "Дежа Вю".
Билетите за спектакъла се продават от днес - 15 януари, на касата на Държавна опера - Бургас.
В 8 часа е спряно водоподаването в к-с „Зорница“, на блокове с номера: - 1, 2, 49, 57, 61, 40, 33, 34, 35, 37, 38, 42, 43, 44, Спортна зала "Бойчо Брънзов" и УМБАЛ Бургас, съобщи ВиК - Бургас. Също без вода от 9 ч. ще бъде к-с „Братя Миладинови“, за следните блокове с № 38, 39, 40, 41, 56, 57, 58, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 70, 71. На посочените места..
В Седмицата за пожарна безопасност ще има турнир по пожароприложен спорт за „Купа "Бургас". Той ще се проведе днес, 10 септември, на стадион „Лазур“, от 9:30 часа. Отборите ще се състезават в дисциплината „Бойно разгръщане от мотопомпа“, съобщават от Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“. На 11 септември (четвъртък),..
Евакуация на пасажери при морски инцидент в Бургаския залив тества способностите на институциите за действие. Симулацията беше част от съвместното учение „Аспарух 2025“, която се проведе тази сутрин. Задължителните тренировки и координирането на действията на държавните институции, агенции и неправителствени организации са заложени в..
Болярово се включва активно в Седмицата на пожарната безопасност с поредица от събития, насочени към повишаване на информираността и готовността на хората за действие при пожари и бедствия. Инициативата продължава от 9 до 12 септември. Участък „Пожарна безопасност и защита на населението“ в града е с дни на отворени врати и посреща граждани всеки ден..
По инициатива на нестинарската общност в село Българи чрез благотворителна кулинарна инициатива бяха събрани 5000,10 лв. за лечението на Стефчо. Деветгодишното момче има нужда от скъпоструваща и продължителна рехабилитация, за да проходи. Преди 3 години той пострада при автомобилна катастрофа и е неподвижен от кръста надолу. В подкрепа на..
Публиката в Бургас ще има възможност да види предпремиерата на най-новия проект на Нина Николина – GLOBAL POP. Концертът е на 2 октомври от 19:30 ч. в Културен дом НХК и е част от програмата на VIII Порт Прим Арт Фест. На сцената до Нина Николина ще застанат Бисерка Пиларска и Таня Първанова от формацията „Магическите гласове“. Към тях се..
Средец навършва 65 години. По този повод през целия септември предстоят събития, посветени на празника на града – 23 септември. В програмата са включени културни и спортни мероприятия, сред които традиционните народни борби в село Факия, футболни турнири и концерти. За първи път селището е споменато в пътепис през 1595 г. под името..
Средец навършва 65 години. По този повод през целия септември предстоят събития, посветени на празника на града – 23 септември. В програмата са..
Църквата „Преображение Господне“ в Поморие е сред най – старите по българското Черноморие. Тук се пази и голяма колекция от икони, датирани от ХV..
Достигат ли до потребителите продукти на родни производители, без посредници, използвайки платформата „Роден дар“. Оказва се, че все повече малки..