Кметът Иван Алексиев обясни, че има остойностен проект за ремонт и обследване зоната около ул. „Черковна“, който ще реши проблема на централната градска част. „Не само за живеещите на ул. „Черковна“, но и около ВиК и централния площад. Проектът е входиран, на ниво оценяване е в момента. В момента, в който ни одобрят и е осигурено финансирането, ще обявим и официално кога ще стартира този проект“, поясни той.
Кметът допълни, че относно паркирането в момента се обмисля вариант да се създадат повече еднопосочни улици в Поморие. Това обаче няма да се случи тази година.
По време на обсъждането беше повдигнат и въпроса за обособяване на парк за свободно пуснати кучета. Алексиев посочи, че се търси решение. Проблемът е обаче, че в Поморие почти няма свободен общински терен, където може да се случи това. „Смятахме да направим на старата ж.п. гара. Там е смесена собствеността. Целият терен е близо 100 дка. Около 30 дка са общински, останалите са частна собственост, закупени чрез търг от НКЖИ. Проблемът е, че общинските терени са тесни и дълги покрай алеята и пътя. В момента водим тежки преговори и дела за изчистване на тази собственост“, допълни кметът.
Проектобюджетът на Община Поморие за 2020 г. е в размер на над 29 млн лв., а капиталовата програма е около 28 млн лв. Алексиев обясни, че бюджетът е балансиран и средствата не са насочени само към общинския център. Не се предвижда вдигане на такси и данъци. На места има повишение на такса смет, за да бъде равностойно за всички граждани.
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..
В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и гостите на града, които бяха на площад „Тройката“ за хигиената и почистването на района. Мненията на гражданите са различни, но за повечето от тях нивото на чистотата около площада е на задоволително..
Предстои първото морско издание на фестивала за светлинно изкуство LUNAR. Своеобразен домакин е община Царево. Прожекции и светлинни инсталации ще има от 1 до 4 август в Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец. От 2022 г. фестивалът представя над 110 светлинни произведения, създадени от повече от 70 автори от цял свят. Лятното му издание ще..
До 4 август се приемат оферти по обществена поръчка за изграждане на мултифункционална спортна площадка в кв. Сарафово. Проектът включва изграждане на спортно игрище с изкуствена настилка, осветление и ограда, с цел подобряване на спортната инфраструктура в района. Поръчката е обявена от Община Бургас. Кандидатстването се извършва чрез платформата..
Изложба, посветена на 145 години българска статистика, ще бъде открита на 1 август, петък, от 11.00 часа пред Културен център „Морско казино“. Националният статистически институт е организатор на експозицията, със съдействието на Община Бургас. Изложбата представя най-важните моменти и постижения от историята на статистическата институция у нас чрез..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и..
За втори път тази година жителите на село Дюлево се събраха, за да заявят категоричното си несъгласие с намерението за изграждане на фотоволтаичен..