Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безплатно ИТ обучение в Бургас

Снимка: pxhere.com

Прием е обявен за  курсисти по Java и JavaScript в регионална ИТ академия в Бургас.

"Обучението е насочено към хора с начални познания в посочените области, като целта е надграждане на знанията до високо професионално ниво. Курсът е интензивен, базиран на проекти и насочен към развиването на професионални знания и умения в изграждането на модерни и гъвкави уеб приложения с Java и . В процеса на обучението студентите ще се учат да решават сложни технически проблеми и да разработват софтуер "от нулата" в рамките на реален проект. Подаването на кандидатури е отворено до 18 февруари 2020 г., а най-добре представилите се курсисти ще имат възможност да започнат работа в ИТ фирма", уточняват от компанията.

Kурсът е безплатен и е подходящ за студенти по ИТ, за млади разработчици с интереси за професионално развитие в областите Java и Java Script, както и за млади ентусиасти с базови познания в областта на програмирането. Кандидатите трябва да имат добри знания по основите на програмирането, структури от данни, алгоритми и обектно ориентирано програмиране.

Желаещите могат да подават заявления през сайта на академията. След провеждане на изпит по основи на програмирането, експерти ще селектират най-добрите кандидатури и одобрените ще бъдат поканени да се включат във втория етап на оценка, представляваща среща на живо с екипа на академията. След приключването му ще бъдат подбрани 50 кандидати за обучение по JavaScript и Java.

Продължителността на курса е 3 месеца. Той ще се провежда в модерна форма на обучение, включваща присъствие на място и участие в практически занятия, както и самостоятелна подготовка по различни казуси. Задължителното присъствено време е около 10-15 часа на седмица, а самото обучение изисква поне 40 часа седмично интензивна работа. Освен водещия лектор на всяка от групите, в помощ на курсистите ще бъдат професионалисти ментори, които ще напътстват и подпомагат студентите в тяхното професионално израстване от "новобранци" до истински инженери.

Обучението е базирано на работа по проекти, близки до реалните от практиката, а през последния месец се работи по финален, групов проект, който се защитава в края на курса. Оценяването е текущо по време на целия курс, като се оценяват показатели като качество на кода и др. В края на обучението работите на студентите се оценяват от експертно жури. Успешно завършилите курса получават сертификат, а показалите отлични резултати ще имат възможността да започнат работа в компанията. "Ставайки част от екип от доказани професионалисти, това би било сериозна стъпка напред в израстването и професионалното развитие на младите хора, поели по пътя на успешната ИТ кариера", споделят от академията. "В допълнение, придобитите в рамките на обучението ценни практически знания биха отворили вратите пред завършилите успешно курса за работа в големи софтуерни ИТ компании", допълват от там. Най-добрите ще имат възможност да се присъединят към водещите технологични компании в страната.

Академията се реализира с подкрепата на Община Бургас и работи активно с местните училища и университети за подсилването на ИТ общността в града. През октомври 2019  първият випуск курсисти в Bootcamp постигна сериозен успех с над 500 кандидати, от които 120 започнаха обучение след процес на подбор. Завършването им предстои до няколко седмици.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Единадесетокласници посетиха Апелативния съд в Бургас

Разделението на властите според Конституцията, мястото и ролята на съдебната власт в Република България и структурата на съдебната система обсъди днес председателят на Апелативен съд – Бургас - съдия Пламен Синков с единадесетокласници от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“. Учениците от XI „д“ клас с профил „софтуерни и хардуерни науки“ проведоха час на..

публикувано на 11.02.25 в 16:30

Тодор Тодоров: 40% от децата играят тото на матурата по математика след 7-и клас

Липсва национална стратегия за развитието на математическото образование в прогимназията. За това алармират от гражданска група "Математика за всички деца". Пред БНР Тодор Тодоров обясни: " Има единствено частична регионална стратегия , която е под шапката на Регионалните управления за образованието и тя засяга само математическите..

публикувано на 11.02.25 в 11:00

Търсят се доброволци за второто издание на Фестивала на роботиката FIRST LEGO League в Бургас

На 12 и 13 април Бургас отново ще бъде домакин на най-големия фестивал за LEGO роботика в света - FIRST® LEGO® League Challenge, който ще се проведе в Конгресния център и се организира от Център за творческо обучение и Община Бургас. Търси се енергична и вдъхновена група доброволци, с които събитието да стане незабравимо за всички участници и гости...

публикувано на 10.02.25 в 13:17

Български ученици с награда от конкурс за проектиране на космическа колония

Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от  Националното космическо общество  в САЩ. Тазгодишното издание на конкурса привлече повече от 9 хиляди ученици с над 1600 проекта от 11 държави. Проект на нашите..

публикувано на 10.02.25 в 08:48

Платформа на бургаски ученици помага при подготовката за матурите

Нова дигитална образователна платформа ще помага на бургаските ученици при подготовката им за пробни изпити и НВО по математика в 4 и 7 клас. Платформата –  www.izpita.com , е заредена с безплатни учебни материали и тестове за упражнение, които ще помогнат на децата да се подготвят по най-ефективния начин.  Izpita е създадена от възпитаниците на..

публикувано на 08.02.25 в 13:00

Отпадат „контактните бележки” за децата в детските градини и ясли

Отпадат контактните бележки за децата в детските градини и ясли. Досега документът се искаше от родителите, чиито деца са отсъствали повече от 10 дни, без причината за това да е била боледуване. Досега детските градини изискваха от родителите да предоставят „контактна бележка” при отсъствие на детето за повече от 10 дни, когато причината е била различна..

публикувано на 08.02.25 в 11:30
Красимир Вълчев

По-доброто качество на обучението във ВУЗ-овете – приоритет на Съвета на ректорите и МОН

Приоритет в системата на образованието е по-доброто качество на обучение в университетите чрез по-висока мотивация на студенти и преподаватели. Ще се завишават изискванията към тях при атестирането и академичното им развитие. По тези цели има съгласие между  Управителния съвет на Съвета на ректорите и министъра на образованието и науката Красимир..

публикувано на 08.02.25 в 10:30