Пътуванията са необходими, за да можем да издържаме бургаската опера, посочи Александър Текелиев. Той бе категоричен, че не всички артисти участват във всички изнесени представления:
„Всякакви норми относно пътуванията и реда, по който се работи тук, са спазени“
Текелиев подчерта, че изнесените от музиканта Тодор Маджаров и бившия тенор на операта Георги Султанов данни за натоварване, са изолирани мнения:
„Бих схванал въпроса с по-голяма стойност, ако тук действително излязат, с една подписка, 50 души и кажат „Ние работим на удължено работно време“. Но ние нали затова имаме синдикати, ние затова имаме колективен трудов договор. Ама някой е решил по кой член да напусне… По който иска да напуска. Той, така или иначе, е решил да напуска. Така че, това вече не е наш проблем. Съгласете се – 240 души не смятат така, пък двама или трима – смятат така“
Александър Текелиев посочи, че музикантите имат над 40 дни отпуска и достатъчно време за почивка между участията.
От операта извадиха справки, за да докажат, че Тодор Маджаров е недисциплиниран служител и е наказван. Относно бившият тенор на културното учреждение Георги Султанов, Текелиев го определи като човек, който е искал да има повече участия извън Бургас, въпреки че основният му трудов договор е бил именно в морския град.
От операта не можаха да ни конкретизират колко служители са напуснали културната институция през последните години и обещаха, че ще изготвят допълнително справка.
Цялото интервю с Александър Текелиев можете да чуете в прикачения файл.
Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна опера Русе.Представлението е от 21.00 часа на сцената на Летния театър. Спектакълът обещава да ни потопи в свят, където любовта, свободата и смелостта се преплитат в едно. От романтичния силует..
Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец". Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо. Фестивалът продължава и тази вечер.
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара. Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа..
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се..