14 февруари е празникът на лозаря и винаря. По стара българска традиция днес се зарязват лозовите масиви, с пожелание Свети Трифон да дари добра гроздова реколта. Бургаският регион е изключително благоприятен за отглеждаенто на лозови си насаждения, основно край морето където климатът е подходящ за тях. Нужна е и любов за отглеждането им, сподели Христо Янков. Той е технолог и заместник-директор на винзавод в Поморие и обясни как се отразява меката и суха зима на ллозовите масиви:
"По-скоро сушата оказва по-силно влияние. Последните дни преваля. Очаквам природата да компенсира сушата с влажно време през пролетта. От друга страна заради топлото време успяхме голяма част от лозята да ги подрежем. Така че за празника сме готови със зарязването. Гледаме 6 500 дка лозови масиви. Отглеждаме почти всички сортове. Регионът е благоприятен с отглеждането на белите сортове вина. Винарстовто е много сложен процес. Не е за всеки, защото си има и технология на производството. Пожелавам на колегите здрава и успешна реколта и весел празник"
А 14 февруари е и официален празник на град Сунгурларе. Повече от настроението там ще разберем в предаването Булевард Демокрация.
Остров "Света Анастасия" е познат на хората от хилядолетия. Той се е появил след изригването на вулкан, а в резултат на бурите и морските вълни са се появили причудливи скални образувания. През Средновековието там е построен манастир, нападан и опожаряван няколко пъти, а за над 40 години островът се нарича "Болшевик". Преди 11 години, обаче, на..
Районната прокуратура – Бургас се самосезира по публикации за посегателство върху Паметника на спасителите на бургаските евреи. Образувана е преписка и е възложена проверка на Областната дирекция на МВР – Бургас. Върху паметника са поставени стикери, които закриват част от надписите. По данни на Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е част от проекта "В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти"/Empowering Blue and Smart Transformation of Black sea Basin- Blue Gates BSB 00189, финансиран от..
Липсата на вода и сушата са едно от големите предизвикателства при гасенето на пожарите край село Скала, община Сунгурларе. Днес на помощ на огнеборците там са и военни, както и самолети, и хеликоптери. Според местни огънят е тръгнал от съседното село Балабанчево. Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала..
Днес е Международният ден на младежта. Като такъв е отбелязан за пръв път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна трансплантация, която трябва да бъде извършена в Турция. Цената на животоспасяващата интервенция е непосилна за неговото семейство, а времето е решаващ фактор. Това съобщи в емоционален пост в социалните мрежи..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат възможност да се запознаят с историята на Амнести Интернешънъл България, приоритетните кампании и начините, по които могат да станат част от общността - като активисти, доброволци или членове . Това заяви..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна..
Организацията Амнести Интернешънъл България ще проведе неформална информационна среща днес от 17.30 в град Бургас. Присъстващите ще имат..