Ако ще дадем публични средства, то трябва да знаем каква е ползата от това, посочи Йордан Георгиев:
„Аз ви предлагам да бъде добавено в решението, че след една година или когато бъдат готови филмите, комисията по култура ще направи анализ на ефекта от снимането на тези филми и научно-технически ще докаже ефекта от тези пари. И, ако няма никакъв ефект или той е по-нисък, то тогава ще приключим цялата тази идея“
Колегата му Георги Дракалиев добави:
„Като даваме пари на подобни продукции, трябва, според мен, да им поставим няколко условия. И тези условия трябва да бъдат важните кадри, които включват бургаски бекграунд отзад, да не бъдат някакви обикновени разходки на главните герои покрай хотел „България“, а да се случва в някакъв сюблимен момент, който да кара хората, които са харесали този филм, да идват на това място“
Тези предложения, обаче, така и не бяха подложени на гласуване. Общата сума, с която Община Бургас ще субсидира филми са 160 000 лв.
Симфоничен концерт с участието на ученици от Националното училище за музикални и сценични изкуства „Професор Панчо Владигеров“ в Бургас предстои утре от 19 часа в операта. Концертът на основната сцена на е част от програмата на културната институция за насърчаване на младите изпълнители. Диригент на събитието ще бъде проф. Деян Павлов –..
На Цветница в Бургас ще има Парад на цветята, арт базар, работилнички, рисуване, музика и танци, съобщи Община Бургас. Над 800 деца и танцьори ще се включат в цветно дефиле по централните градски пространства. Парадът ще започне на 13 април от 10.45 часа от площад „Тройката“, с артисти на кокили от клуб „Дивинитас“, облечени като цветя. В него ще се..
Прожекцията на филма „Сватба“ в памет на големия български актьор Васил Банов, ще има днес от 19.00 часа в Културен дом НХК. Филмът по едноименния разказ на големия български писател Николай Хайтов.Лентата е дело на режисьорката Магдалена Ралчева, а в главните роли са актьорите Ралица Стоянова и Радослав Владимиров. В този филм Васил Банов създаде..
Дипломатът и историк проф. Петър Куцаров ще представи днес в Бургас своята книга озаглавена „Пътеките на Еркеч“. Изданието описва от нови и непознати туристически маршрути до най-известните в региона исторически обекти. Читателите ще се срещнат с непознатото лице на еркечани като гранична стража на североизточната граница на Първата и Втората..
Операта "Палячи" на Руджеро Леонкавало ще бъде представена днес на сцената на Държавна опера-Бургас от 19 часа под палката на Вилиана Вълчева – гост-диригент от русенската Държавна опера. В спектакъла участват сопраното Мария Цветкова-Маджарова, тенорът Валерий Георгиев, баритоните Александър Крунев и Валери Турманов, както и Яни Николов - тенор, заедно..
Художникът Любомир Йотов представя първата си самостоятелна изложба в Бургас. 38 картини живопис, акварел, масло и акрил очакват своята публика в галерия "Ателие Р" от 18.30 часа. Експозицията е озаглавена "Коминчета, магарета и още нещо". Роден съм на село, живял съм там до навършване на пълнолетието ми, след това отидох в Плевен и живея днес..
Режисьорът Мария Генова ще направи дебюта си на сцената на ДТ "Адриана Будевска" в Бургас с "Мъртвешки танц" на Август Стриндберг. Тя спечели конкурса за абсолвенти, завършващи режисура на името на Борислав Чакринов. Премиерата е на 10 април в камерната зала. Пиесата на Август Стриндберг ще бъде поставена за първи път на морска сцена , а..
Симфоничен концерт с участието на ученици от Националното училище за музикални и сценични изкуства „Професор Панчо Владигеров“ в Бургас предстои утре..
Дипломатът и историк проф. Петър Куцаров ще представи днес в Бургас своята книга озаглавена „Пътеките на Еркеч“. Изданието описва от нови и непознати..
Прожекцията на филма „Сватба“ в памет на големия български актьор Васил Банов, ще има днес от 19.00 часа в Културен дом НХК. Филмът по едноименния..