Всички църковни храмове в Бургас са отново дезинфекцирани. За спазването на противоепидемиологичните мерки в църквите отговарят свещенослужителите, а извън тях полицията.
Богослуженията по време на великденските празници се излъчват онлайн. Тази договореност бе постигната на среща между Общинския кризистния щаб и Архиерейското наместничество още миналата седмица. Още тогава сливенският митрополит Йоаникий призова енориашите през Великденските празници да останат по домовете си и да отправят своите молитви оттам.
Миряните могат да гледат службите на живо Катедрален храм "Св.Св. Кирил и Методий" във фейсбук страницата на Община Бургас :https://bg-bg.facebook.com/Burgas.Municipality/. На Разпети Петък богослуженията са от 07.00 часа и 18.00- часа, на Велика Събота от 08.00 часа и 23.00 часа.
Онлайн ще бъде излъчена и тържествената вечерна служба на Възкресение Христово. Тя може да бъде гледана и на големи екрани пред катедралния храм както всяка година. Община Бургас ще постави и стикери на площада откъде ще може да се гледа богослужението. Стикерите ще бъдат поставени на нужното отстояние.
Всички тези мерки се предприемат, с цел избягването на струпване на много хора на едно място и ограничаване доколкото е възможно от заразяване с короновирусна инфекция. Храмовете ще останат отворени, но призивът към бургазлии е да останат вкъщи и да гледат службите, които ще се предават на живо.
Първото издание на фермерския и занаятчийски пазар „ЗадругатА“ предстои утре, 13 август в Бургас. Производители и занаятчии от различни градове в страната ще представят своята продукция, съобщи един от организаторите Станислава Тодорова: „ Двигателят на идеята е моята приятелка и колежка Велислава. Желанието ни да реализираме..
Строителните дейности по изграждане на кръгово кръстовище в района до „Биков мост“ започнаха в Ямбол. От днес до 22 август ще се премахва съществуващата асфалтова настилка. Ще се направят изкопни работи по оформяне на кръговото кръстовище, демонтаж на светофарните уредби и извършване на насипни дейности. С оглед безопасността на всички участници в..
Традиционно през месец август се появяват опасните явления в морето - мъртво вълнение и сологан -когато вятърът образува големи подводни вълни. Тази година обаче те са подранили и от няколко дни на плажа в Бургас е поставен червен флаг на спасителните постове. Червената сигнализацията означава, че влизането в морето е забранено, тъй като има..
Заради ремонтни дейности по ВиК мрежата по ул. "Дебелт" от 10:00 часа днес за 3 месеца се въвежда временна организация на движението, съобщават он община Бургас. Затваря се за движение на превозни средства участъкът от ул. „Фердинандова“ до ул. „Цариградска“. Отново заради дейностите водата ще бъде спряна днес и утре от От 08:30 до 17:00 ч...
Пожарът в района на село Скала, община Сунгурларе, е овладян, съобщават от пресцентъра на Областната администрация в Бургас. Но огънят продължава да гори в обхванат периметър, а вятърът се е усилил. На място работят 21 екипа на пожарната и хеликоптер от базата в Ново село. Гасенето продължава, а екипите са в готовност при промяна на ситуацията заради..
Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. „Българският червен..
Няма непосредствена опасност за населението при пожара край село Скала. Огънят остава в труднодостъпни участъци, но периметърът към населените места е обезопасен. Това съобщи старши комисар Любомир Баров, заместник-директор на Главната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". "Работим върху фронта, който не беше локализиран през целия..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е..
Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи..
Липсата на вода и сушата са едно от големите предизвикателства при гасенето на пожарите край село Скала, община Сунгурларе. Днес на помощ на огнеборците..