Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Световния ден на книгата "Заедно четем една книга" (ВИДЕО)

Читалище "Изгрев 1909" ни среща онлайн с писателката Камелия Кучер

Осмото издание на инициативата "Заедно четем една книга" се провежда днес. Кампанията на бургаското читалище "Изгрев 1909" е по повод Световния ден на книгата и авторското право. За първи път събитията ще са онлайн.

В изминалите 7 издания над 2 000 бургазлии пътуващи в градските автобуси получаваха в този ден книги от доброволци.  Основният акцент в програмата тази година е срещата с писателката Камелия Кучер, която от 18:00 часа онлайн ще представи двата си романа "Дом" и "Нощ":

"Получих предварително разнородни въпроси, има и такива на тема - писане. Има въпроси към мен, например, как преминава карантината у дома, както и по-философски - как взимам решенията в живота си", посочи тя. 

БНР Бургас е медиен партньор на събитието и ще излъчи онлайн срещата във фейсбук страницата на медията. 

Днес ще бъдат обявени и победителите от фотоконкурса за любителите на книгите, четенето и фотографията, които споделят моменти с двете книги на Камелия Кучер. 

Предходни издания по покана на читалището бургазлии имаха възможност да се срещнат с нашумели съвременни писатели като Керана Ангелова, Явор Веселинов, Радко Пенев ,Александър Чобанов и Георги Бърдаров. 
Тази година учениците от Търговската гиманзия са подготвили клип с послание, подкрепяйки инициативата:

  
Интервюто с Камелия Кучер, в което тя анонсира инициативата, може да чуете в прикачения файл. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Седмото издание на „Обичам Бургас“ събира стотици артисти в Летния театър

Летният театър в Бургас ще бъде домакин на седмото издание на концерт-спектакъла „Обичам Бургас“. Днес  сцената ще събере над 140 музиканти, танцьори и художници, за да поднесат вечер, посветена на музиката, поезията, театъра и танца – празник на духа и идентичността на града. Събитието е част от културната програма на Общината в Бургас за 2025 г. и..

обновено на 20.09.25 в 11:05

„Дзен“ – новата лятна песен на YAVI, вдъхновена от слънцето и приятелството

Бургаският изпълнител и автор Явор Велчев – YAVI представи новата си песен „Дзен“ – музикален подарък, който той сам описва като „антидот срещу стреса“ от края на отпуските и началото на учебната година. Парчето носи плажни вибрации, безгрижно настроение и щипка романтика, а към него излиза и пъстро видео, заснето сред изгреви, плажове, яхти, танци и..

публикувано на 19.09.25 в 20:00

"100 килима от Котленско" под открито небе

Изложбата под открито небе "100 килима от Котленско" ще се състои от 19 до 22 септември в екоселище "Синия вир" в село Медвен. Събитието събира на едно място ръчно тъкани килими, всеки от които носи духа на Котленския край, историите на женските ръце, които са ги създали, и символите, вплетени в традицията, разказва Дора Куршумова. Изложбата..

публикувано на 19.09.25 в 17:00

Есенен арт базар ще оживи ул. „Алеко Константинов“ в Бургас

Улица „Алеко Константинов“ в Бургас ще се изпълни с цвят и настроение на 22 септември, когато там ще се проведе есенното издание на арт базара с участието на приложници и занаятчии от цялата страна. Посетителите ще могат да открият ръчно изработени бижута, сувенири, плетени играчки и различни арт изделия, а за доброто настроение ще се погрижат артистите..

публикувано на 19.09.25 в 16:00

„Акве калиде“ в Бургас се включва в Световния уелнес уикенд

Един от най-посещаваните туристически обекти в Бургас – туристическият комплекс „Акве калиде“, ще се включи в глобалната инициатива World Wellness Weekend под егидата на ООН. Международната неправителствена организация насърчава здравословния начин на живот и грижата за доброто състояние на хората по целия свят. В инициативата тази година се..

обновено на 19.09.25 в 14:30

Бургаската библиотека е номинирана за наградата „Христо Г. Данов“

Регионална библиотека „Пейо Яворов“ е сред номинираните в престижната категория „Библиотечно дело“ на Националната награда „Христо Г. Данов“ 2025. Новината бе официално обявена от Министерството на културата. Отличието е сред най-значимите в страната и се присъжда на личности и институции, които развиват и опазват българската литература, словото и..

публикувано на 19.09.25 в 10:30

Кино уъркшоп за млади творци започва в галерията „Георги Баев“ в Бургас

В галерията „Георги Баев“ в Бургас ще се проведе уъркшоп за млади творци, посветен на създаването на късометражно кино. Обучението се води от режисьора Кирил Тодоров и ще даде възможност на участниците да преминат през всички етапи на филмовата продукция – от сценарий до постпродукция. Програмата обхваща анализ на сценарий, изграждане на герои, избор..

публикувано на 19.09.25 в 08:00