Плодовете и зеленчуците наистина се продават встрани от пазара, видя наш репортер, вадят се от микробус и се сортират на сгъваема маса. Търговците казват, че са производители и имат постоянно разрешително от „Бургаски пазари“.
Красимир Пехливанов, който държи обект на пазара, посочва, че тази търговия им пречи да зареждат:
„Няма къде да си спираме микробусите. Зареждането на стоката става много трудно. Оттатък затварят входа на паркинга и се заема площ. Ние, като си разтоварим стоката, няма къде да си паркираме микробусите. Създава се предпоставка за ПТП. За да се дава разрешително на хора, които нямат никаква документация, на паркинга, това не знам как може да се възприеме от дадените служби. И ми е интересно какво им отдава Живко Панайотов (управителят на „Бургаски пазари“ - б.а.) на тези хора – паркинг под наем, тротоар, сергия, магазин? Какво им отдава? На този етап аз виждам, че им отдава паркинг“, казва Пехливанов.
Пехливанов и негови колеги посочват, че са разбрали, че се подготвя идването на още търговци, които да работят по този начин.
Няма нерегламентирана търговия на пазар „Велека“, заяви управителят на „Бургаски пазари“ Живко Панайотов. След сигнал до медията, той посочи, че хората, които продават на паркинга, имат разрешение за търговия от дружеството. Това е имот на предприятието и ние сме им отдали точка, поясни Панайотов.
„Имаме определена собственост, на „Бургаски пазари“, в която собственост продава и този човек, за който става дума. Някой си е помислил, че това е общински паркинг. Не е общински паркинг, никога не е бил. Това е собственост на „Бургаски пазари“. Там е определена точка, имаме пет точки на цялото това място, което е определено за търговия и една от тези точки е дадена на тоя господин да продава“, казва Панайотов.
Останалите точки, които ще отдадем, за на гърба на пазара, поясни Живко Панайотов. А за да не пречат на движението, въпросните търговци ще бъдат преместени вътре в пазара, поясни той и заяви, че вече се е разпоредил за това.
Подробности можете да чуете в прикачените файлове.
Повечето основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се повиши с 1,16 процента до 2,240..
Добра година и за входящия туризъм, и за пътуванията на българите в чужбина прогнозираха туроператори пред БНР. С 20% повече са резервациите за изходящи пътувания на българите в сравнение със същия период на миналата година, каза Емил Абазов, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти. През 2025 г...
След влизането на България в сухопътния Шенген, НАП засилва контрола върху стоките с висок фискален риск, като проверките ще бъдат изтеглени във вътрешността на страната и на местата за разтоварване на стоки, за които Агенцията разполага с информация в реално време. Проверки, съвместно с останалите институции, ще продължат да бъдат правени и по линията..
Готов е проектът за музей на мановия мед в Царево. Идеята е на ръководителя на Центъра за върхови постижения към Софийския университет проф. Иван Илчев, който е и бивш ректор на висшето училище. Заедно с експозицията ще бъде изградена и лаборатория. Тя е изключително важна, обясни Манол Тодоров, председател на пчеларско сдружение..
Изплащането на пенсиите ще започне от 7 януари и ще завърши на 20-то число същия месец, потвърдиха от Националния осигурителен институт. Периодът се отнася за хората, които получават пенсиите си чрез пощенските станции. За тези, които са избрали банков превод - парите ще бъдат преведени във вторник. Обезщетенията за безработица ще се платят на 15..
Дългоочаквани проекти ще се реализират през 2025-а година в Бургаска област. Най-модерната пречиствателна станция, която се изгражда на язовир „Ясна поляна“ ще влезе в експлоатация, а в Бургас се очаква да приключи строителството на кръвен център. Реализацията и на двата значими проекта започна през 2024-а година. Над 20 млн.лева е инвестицията в..
Дефицитът в хазната достигна до 3.69 милиарда лева към края на ноември, показват данните на финансовото министерство. Това прави 1,8 % от прогнозния БВП. На месечна база за ноември се отчита подобрение на бюджетното салдо, като приходите за месеца превишават разходите с близо 0,3 млрд. лв. Принос за това основно имат по-високите постъпления от..
Добра година и за входящия туризъм, и за пътуванията на българите в чужбина прогнозираха туроператори пред БНР. С 20% повече са резервациите за изходящи..
Повечето основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на Държавната комисия по..