„Герасим Георгиев ГЕРО, Стефания Колева,Светлана Бонин, София Бобчева, Димитър Живков и аз съм част от този екип. Всеки има зад гърба си биография, която без да е необходим много пи ар се познава от зрителите и те могат да са сигурни, че това което ще им предложим е с необходимия заряд и качество и те няма да бъдат разочаровани. Каним ги да дойдат и да ни гледат!“
„Лъжи ме, обичам те“ е смешна последователност от събития, в която са замесени 3 семейства и в нея никой не знае кой какво прави и с кого. Всичко е представено с добро, старомодно класическо британско чувство за хумор.
„Създадена през 60-те години на миналия век тази комедия в наши дни ще ви накара да осъзнаете колко е трудно да имате извънбрачна афера, преди появата на мобилните технологии, разчитайки на стационарни телефони за тайните си авантюри“, разказа още Христо Бонин.
Режисьор на постановката е Малин Кръстев, преводът е на Златна Костова, а художник е Николай Николов.
Спектакълът „Лъжи ме, обичам те“ е игран над 20 пъти от премиерата му през октомври миналата година до сега. За първи път ще бъде представен на бургаска сцена тази вечер / 26.06/ от 21 часа. Той е част от програмата на мидения уикенд, който ще се проведе в морския град в дните от петък до неделя.
интервю с Христо Бонин може да чуете в звуковия файл:Бургас подготвя второто издание на Гала вечерта на лауреатите в изкуствата. Тя ще се състои на 1 декември 2025 г. Събитието ще събере на една сцена творци, отличени с национални и международни награди през годината. Входът за публиката е свободен, нo събитието е тържествено и изисква официално облекло, посочват от община Бургас. Тази година Гала..
Бургас ще посрещне шведския куклен спектакъл "Старецът и неговото магаре" днес от 18:30 часа в Държавния куклен театър . Входът за събитието е свободен за малки и големи почитатели на кукленото изкуство, а героите общуват помежду си изцяло на английски език . А как един шведски спектакъл се реализира в пределите на България – ще разберем..
„Формата на нещата“ е пиеса от американския драматург Нийл Лабют, която ще бъде играна тази вечер в Драматичен театър „Адриана Будевска“. Тя е с вход свободен за бургаските ученици. Режисьор е Кристиана Бояджиева. Участват актьорите Йордан Ръсин, Яна Кузова, Теодор Папазов и Яна Маринова, която е продуцент на спектакъла и сподели:..
Изложбата „Бургас – сгради с душа“ представя архитектурното наследство на града през погледа на млади художници от Частна школа по изобразително изкуство Yulia Krasovska Art School. Тя акцентира върху запазените образци на градската архитектура от началото на ХХ век, видени и художествено интерпретирани от учениците в рамките на културно-исторически и..
Творческа среща под надслов „Литературен мост“ предстои тази вечер в дома на писателя. Инициативата събира в една нишка две времеви измерения – вечността на поезията, завещана ни от големи български творци на Бургас и настоящето в лицето на младите пишещи студенти от Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Творческата..
"Напиши ми песен" е поетичният дебют на бургаския музикант, композитор и текстописец Иван Гогов. Премиерата на стихосбирката ще бъде на 28 ноември от 18.30 часа в регионалната библиотека "Пейо Яворов". "До преди две години имах предимно текстове на песни, но в един момент нещо в мен проговори и започнах да пиша в рими. Започнах да публикувам, отначало..
Церемонията по връчването на Годишните литературни награди на Община Бургас за 2025 година ще бъде на 4 декември във фоайето на бургаската опера. Там бе бъдат обявени носителите на плакетите „Христо Фотев“ – за поезия, „Петко Росен“ – за проза и „Пегас“ – награда за книга с принос в националната литература - поезия, проза или литературна критика...
"Напиши ми песен" е поетичният дебют на бургаския музикант, композитор и текстописец Иван Гогов. Премиерата на стихосбирката ще бъде на 28 ноември от 18.30..
Изложбата „Бургас – сгради с душа“ представя архитектурното наследство на града през погледа на млади художници от Частна школа по изобразително изкуство..
Бургас ще посрещне шведския куклен спектакъл "Старецът и неговото магаре" днес от 18:30 часа в Държавния куклен театър . Входът за събитието е..