По- строги санкции срещу нарушителите на обществения ред предвиждат измененията на Наредбата в Стралджа. Въведен е вечерен час за движението на каруци, общинска охрана ще пази от кражби земеделската продукция.
Само за последната седмица в Стралджа са конфискувани няколко каруци, с които е пренасяна крадена земеделска продукция. Наложена е и забрана за движение в нощните часове, посочи зам.- кметът на общината Гроздан Иванов.
"Летният период, в който сме, до 23 часа имат право да се движат каруци. След това нямат работа, никаква по улиците, пътищата и полетата. Видиш ли каруца след 11 часа, ясно е за какво е там. Не е за хубаво."
Освен отнемане на каруците, в новата Наредба се предвижда и конфискация на животни.
"Защото не се плашат вече толкова хората, когато им отнемат каруците, тези които извършват кражбите, защото една каруца струва 100 лева, а едно впрегатно животно е около 800 до 1000 лева. Там, както се казва, повече ще ги заболи."
Ако нарушителите не си платят глобите, животните им ще бъдат продавани на търг.
Интензивни валежи е имало в община Царево през цялата нощ. Към момента няма данни за бедстващи или пострадали, каза за БНР Бургас зам.-кметът на Царево Денис Диханов. "Валежите започнаха още в ранните часове на днешния ден, но са с интензивност, която не създава опасност към момента. Няма сигнали от хора, пожарната също няма подадени сигнали към..
Ремонтът на международния път 1-7 към граничния пункт Лесово в района на пътен възел "Зимница" на автомагистрала "Тракия" ще приключи в рамките на работния ден, съобщиха от Областното пътно управление в Ямбол. Заради проливните валежи срокът на ремонтните дейности беше удължен с близо седмица. И днес ще остане в сила временната..
Системата BG-Alert беше активирана по разпореждането на областния управител на Бургас за общините на юг от Бургас, Влас и Елените. Причината са очаквани интензивни валежи през нощта. Съобщението има информационен характер и цели да предупреди жителите. "Поради очаквани интензивни валежи по Южното Черноморие, призоваваме за повишено внимание!..
Работещите в областните дирекции на Държавен фонд "Земеделие" обявяват символични протестни действия от днес до 24 октомври - съобщават от Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ. В протестна декларация, изпратена до премиера Желязков, председателя на Народното събрание, министъра на земеделието и лидерите на парламентарно..
Над 90 % от хотелиерите в България срещат трудности при наемането на персонал, а най-търсени са позициите за готвачи, камериерки и сервитьори. Това показват данните от проучване на Български хотелски форум. В Националния дворец на културата се провежда 10-тата конференция за инвестиции и управление на хотели у нас. Отсъствието на мотивация за работа..
В Международния ден на белия бастун писателката Мита Иванова, която е член на Съюза на слепите, представи новата си книга - На ръба. Изданието е пригодено за хора със зрителни проблеми, придружено е с диск, а текста е озвучен с гласа на авторката. Според Иванова достатъчно внимание се отделя на хората със зрителни проблеми. "Тук има редица..
Непочистено от дървета и храсти корито на река Тунджа около мостовете при село Крушаре създава опасност от наводнение при обилни валежи. За това алармира кметът на селото Димо Станков. Според него коритото никога не е чистено, а прогнозите са за обилни валежи в края на тази седмица. Започна разчистването на фрезования асфалт край с. Крушаре..
Как изглежда Бургас през очите на децата – това ще могат да видят жителите и гостите на града в изложбата „Бургас на децата“. Експозицията събира макети,..
Непочистено от дървета и храсти корито на река Тунджа около мостовете при село Крушаре създава опасност от наводнение при обилни валежи. За това алармира..
От 20 октомври в Айтос започва движение електробус по новата градска линия №1 с начална спирка на автогарата. Курсовете ще стартират в 6:35 часа, съобщиха..