Аутопсия ще изясни конкретната причина за смъртта на младата жена, прегазена снощи в района на отсечката от разклона за “Свети Тома” към Приморско, съобщават от полицията. От там допълват, че има съмнения, че жената е загинала по-рано при катастрофа и в последствие е била блъсната от друга кола, шофьорът на която е сигнализирал органите. Водачът е тестван за употреба на алкохол и наркотици, като и двете проби са били отрицателни. Изяснена е самоличността на починалата – 34-годишна жена от София. Шофьорът, който се обадил на полицията също е от София. По случая е образувано досъдебно производство.
77-годишен руски гражданин с постоянен адрес в Несебър, е загинал при катастрофа на пътя Бургас – Варна край Кошарица. Докато кара велосипеда си, той е бил блъснат от лек автомобил. На място са пристигнали екипи на Спешна помощ, но въпреки реанимационните действия мъжът е починал. Водачът на колата е тестван за алкохол и наркотици, пробите са..
58-годишен мъж от Бухово е пострадал тежко при инцидент в морето край Южния плаж в Приморско. Той е скочил във водата и е ударил главата си в дъното, след което е изгубил съзнание. Пострадалият е бил изваден на брега и му е оказана първа медицинска помощ. С черепно-мозъчна травма и счупен шиен прешлен той е настанен за лечение в УМБАЛ „Сърце и мозък“..
След многобройни сигнали на зоозащитници за агресивно поведение на свободно пуснат питбул, отглеждан в к-с "Меден Рудник", служители от Четвърто Районно управление - Бургас са установили собственика на животното. Той е 46-годишен мъж от Бургас. Според сигналите питбулът е разкъсвал улични котки. На собственика му е съставен акт по Наредба N 1 на..
Пожар гори между Стралджа и пътен възел "Петолъчката". Огънят е обхванал сухи треви и ниска растителност. Сигналът за пожара е подаден около 12:00 часа. Пламъците гасят екипи с три противопожарни автомобила. Към момента няма опасност за близки населени места, посочиха от полицията. Служители на Районното управление в Стралджа оказват съдействие на..
Един екип на пожарната продължава да облива незаконното сметище край сливенския квартал „Комлука“, след като вчера от там тръгна пожар който обхвана между 60 и 80-декара борова гора, сухи треви и храсти. Задимяването е забелязано сутринта и веднага е изпратен екип огнеборци към мястото на тлеещото незаконно сметище. Въпреки силния вятър..
Грузински гражданин на 21 години беше задържан днес при опит да напусне района на Царево с таксиметров автомобил. Той беше издирван след инцидента в село Лозенец, при който беше изоставен микробус с 24 нелегални мигранти. Младият мъж е спрян за проверка на контролно-пропускателния пункт „Караагач“ на пътя за Бургас. Бус с 24 нелегални мигранти е..
Запалено незаконно сметище е причината за пожара в гората над сливенския квартал „Комлука“. Според живеещите в близките къщи хора деца са запалили огъня, но за сега няма официална информация от полицията. Пожарът е потушен. Изгорели са между 60 и 80 декара гора, сухи треви и храсти. Огънят в гората над квартал „Комлука “ тръгва в..
Грузински гражданин на 21 години беше задържан днес при опит да напусне района на Царево с таксиметров автомобил. Той беше издирван след инцидента в село..
Пожар гори между Стралджа и пътен възел "Петолъчката". Огънят е обхванал сухи треви и ниска растителност. Сигналът за пожара е подаден около 12:00 часа...
След многобройни сигнали на зоозащитници за агресивно поведение на свободно пуснат питбул, отглеждан в к-с "Меден Рудник", служители от Четвърто Районно..