Българският еквивалент на Робин Худ може да излезе предсрочно от затвора, пише „Труд“. Български еквивалент, разбира се, е важно уточнение, защото в нашата приказка бедните нищо не са намазали. Ама – такава държавата – такъв и Батмана, както се казваше в един виц.
„До края на годината Георги Енев - Жоро Милионера, може да излезе от затвора, ако подаде молба за условно предсрочно освобождаване. Той е зад решетките с присъда за обир на 1,5 млн. лв. от инкасова кола, която сам карал. Енев е излежал почти 2/3 от 12- годишната присъда и най-вероятно скоро ще е на свобода, за да си харчи откраднатите пари на воля“, пише в статията.
Дали ще е на воля е пресилено, според мен. Откакто обира колата преди осем години нито той призна къде са скрити парите, нито някой ги намери. А желаещи, според мен, има. Въпреки че, цели банки у нас източиха и никой не намери парите, та – милион и половина ли ще намерят…
Докато търсенето им продължава, дойде и времето за предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – в Царево се радват на първия за годината паламуд. А радваща ли е картината на бургаския рибен пазар?
- Има ли шезлонги на Северния плаж в Бургас и лесно ли се добират хората до безплатните (тази година) принадлежности?
- Събрани фасове от плажовете в Приморско може да ви донесат разходка с атракционен кораб. Инициаторът на идеята е бизнесменът Здравко Василев
- Защо не работи и кога ще започне отново единственият за региона дигитален мамограф?
- В коментарната ни рубрика – за странните забавления или защо сервират шампанско от ковчези по някои курорти
- В рубриката „Знаете ли, че…“ – в навечерието на голямото варене на зимнина – кой е измислил консервите?
- И днес – време за култура, за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да се свържете с нас и чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
До седмица се очаква да пристигне на пристанище Запад в Бургас нов кораб с тръби за вертикалния газов коридор. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков. Той беше участник в третия международен форум за регионална и европейска свързаност и сигурност, организиран от Фондация „Конрад Аденауер“, който се проведе в Конгресния център на морския..
Близо 2,5 млн. лева е общата печалба на 15-те общински дружества на община Бургас за 2024 година. Това показват публикуваните им финансови отчети, които предстои да бъдат приети на заседание на Общинския съвет в края на месеца. Комисията по общинска собственост прие отчета на дружествата. С най-голяма печалба приключва Комплексният..
750 хил. декара пшеница ще приберат земеделците в Бургаска област. С традиционен ритуал и хоро откриха днес жътвената кампания в региона. Събитието се проведе край айтоското село Пирне. 430 високотехнологични комбайни ще работят по прибиране на реколтата тази година, като 6 от тях са регистрирани през последната..
Биле фест 2025 ще се проведе на остров Света Анастасия в Бургас от 24 до 29 юни. Събитието ще предложи разнообразни акценти, свързани с билките, народните традиции и местното производство. Фестивалът започва на 24 юни с ритуала „Еньова буля“, изпълнен от СФА „Китка“, и откриване на арт базар с изложители от региона. Посетителите ще имат възможност да..
Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE), с подкрепата на Община Бургас, организира за пета поредна година предприемаческата програма ABLE Weekend Activator. Лятното издание ще се състои на 19 и 20 юли в Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ – Бургас, като неформалната среща за участниците е на 18 юли. Програмата е насочена към млади..
Високоскоростен интернет за повече от 200 населени места в 140 български общини обеща транспортният министър Гроздан Караджов. В началото на юни той подписа договори с трите мобилни оператора, които ще изпълняват дейности, финансирани в по-голямата си част по Плана за възстановяване и устойчивост, на обща стойност над 440 млн. лева...
Международният конгресен център в Бургас ще бъде домакин на Burgas Connectivity Forum 2025 – мащабен форум с участие на европейски дипломати, министри и експерти по икономика, транспорт, енергетика и сигурност. Събитието ще се проведе на 19 юни и ще обедини ключови представители на институции от България, Германия, Румъния, Турция, Гърция, Молдова,..
Гражданска подписка с почти 1000 подписа беше внесена в общината с настояване да не бъдат премахвани временните търговски обекти край „Лакомата спирка“ в..
До седмица се очаква да пристигне на пристанище Запад в Бургас нов кораб с тръби за вертикалния газов коридор. Това каза министърът на енергетиката Жечо..
Близо 2,5 млн. лева е общата печалба на 15-те общински дружества на община Бургас за 2024 година. Това показват публикуваните им финансови отчети,..