Правителството улесни бизнеса, като изключително опрости процедурите за кандидатстване. Това имаше и негативен ефект, коментира Добромир Янев, финансов консултант на свободна практика. В най-напреднал етап е мярката, насочена към микро и малките предпрятия, а там отхвърлените проекти бяха заради допуснати технически грешки, посочи той:
„Недочетени правила, недочетени инструкции , незавършени процедури… Подписали бланка, която не е актуална, пък имало по-актуална… Всичко това е резултат от олекотената процедура и от неопитността на хората. Предвид този голям процент, правителството даже дава втори шанс и в момента ще има нещо като второ класиране за всички тези отхвърлени кандидати, които са отхвърлени поради чисто технически пропуск“, казва Янев.
Очаква се пускането и на нови мерки за финансиране, насочени към едрия бизнес, към туроператори и транспортни фирми. Възможностите да се кандидатства по тях ще бъдат представени в Бургас. По идея на бизнесмена Стоян Царев и на Добромир Янев, в понеделник ще се проведе среща с финансовия консултант Елена Льондева. Събитието е безплатно за гражданите, започва в 17:30 ч. в БСУ.
Интервю с Добромир Янев можете да чуете в прикачения файл.
През лятото винаги е добре морето да е на крачка разстояние, особено за онези, които използват всяка свободна минута да се насладят на морския бриз, плисъка на вълните и емоциите от изгрева. Естествено, да запалиш колата от София до Бургас е най-бързият и независещ от други обстоятелства начин - като час на тръгване и пристигане, например. Но и..
Как ще се преизчисляват заплатите в евро и докога ще може да се плаща в двете валути – това са най-честите въпроси, които постъпват в КНСБ във връзка с влизането на страната ни в еврозоната. Заплатите ще се изплащат в евро след датата на въвеждане на единната европейска валута. Сумите в трудовите договори трябва да бъдат превалутирани в полза на..
В петък от 19 часа в НХК Силвия Кьосева ще представя филма си Едно море. Лентата е заснета по време на бягането й от Дуранкулак до Резово миналата година с идеята да популяризира българското Черноморие. Кьосева бе гост в студиото на БНР-Бургас, за да разкаже повече. Пробегът на хотелиера Силвия Кьосева по Българското Черноморие стигна до Бургас..
Пазарът на труда в страната отчита положителна динамика през май, като хиляди намират работа с посредничеството на бюрата по труда. В област Бургас, както и в цялата страна, продължава активното включване на безработни, учащи и пенсионери в нова професионална реализация. Общо 15 282 души са започнали работа с подкрепата на трудовите посредници само за..
Проверки на туристически обекти започват в община Созопол. Екипи на администрацията ще инспектират заведения за хранене и развлечения, както и места за настаняване-хотели, къщи за гости, стаи под наем и др. Целта на проверките е защита на потребителите, гарантиране на качествен туризъм и доброто име на Созопол като предпочитана дестинация,..
Днес пускат движението по обновения и ремонтиран участък на пътя Бургас – „Сарафово“, в участъка между пътен възел „Каблешково“ и пътен възел „Сарафово“, който започна преди месец. Ремонтните дейности се извършиха в платното в посока от Бургас към кв. "Сарафово" и включваха ремонт по пътната настилка, възстановяване на банкети и окопи, почистване на..
Част от търговските банки обявиха определен период от време за безплатно внасяне на левови суми по сметките . По този начин се дава възможност на всички, които имат много кеш, да го внесат безплатно и от 1 януари догодина парите по сметката да бъдат превалутирани безплатно по фиксирания курс. Как ще се случи това? " Ще постъпят по сметките..
В петък от 19 часа в НХК Силвия Кьосева ще представя филма си Едно море. Лентата е заснета по време на бягането й от Дуранкулак до Резово миналата година с..
Как ще се преизчисляват заплатите в евро и докога ще може да се плаща в двете валути – това са най-честите въпроси, които постъпват в КНСБ във връзка с..
През лятото винаги е добре морето да е на крачка разстояние, особено за онези, които използват всяка свободна минута да се насладят на морския бриз,..