Балони с послания на бургаски ученици полетяха в небето днес. Те бяха част от хепънинг, организиран в морския град, по повод Международния ден на толерантността.
В хепънинга се включиха ученици от бургаски училища, които се събраха до паметника на благодарността близо до общината. Точно там се намира и първата у нас Зона на толерантността, създадена с решение на Общинския съвет преди две години, по инициатива на Центъра за еврейско българско сътрудничество АЛЕФ. Неговият председател Алберта Алкалай посочи, че Бургас е бил мирен град, с добросъседство и разбирателство
„Искаме да го предадем, да го покажем на бъдещите поколения, че е възможно хора от различни култури, от различни етноси, с различни виждания по определени въпроси да продължат да живеят заедно и да живеят в мир“
Подкрепяйте се, обичайте се, мир, разбирателство бяха част от посланията на бургаските младежи, написани върху балоните, които полетяха в небето:
„Аз написах на своя балон, че трябва да се уважаваме, да се обичаме и най-важното да вярваме в другите и най-вече в себе си“
Международният ден на толерантността се отбелязва от 1996 година с решение на Общото събрание на ООН.
А лицата на нетолерантността днес са най-различни, от нетолерантността на пътя, през Ковид епидемията, с гневни отрицатели и привърженици, до разделението в политиката. Можем да се опитаме да бъдем по-добри и да посочваме добрите примери на младите хора, каза още Алкалай.
Повече чуйте в звуковите файлове:За първи път кметовете на кметства от страната и централната власт се събират на Национален форум. Той е под патронажа на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Събитието се организира от Националното сдружение на кметовете и ще се проведе в Обзор на 12 и 13 септември. По време на двудневния форум представителите на..
Над два часа малчуганите от община Болярово слушаха с интерес разказите на местните пожарникари за тяхната професия, за пожарния автомобил и за оборудването, с което работят всеки ден. Децата имаха възможност да разгледат отблизо каските и инструментите на огнеборците, както и да влязат в специализирания автомобил, който досега бяха виждали само..
Община Поморие въведе 24-часово видеонаблюдение на всички 13 основни точки за разделно събиране на отпадъци в кв. „Свобода“. Новата система е част от проекта „Холистичен подход за управление на отпадъците в прехода към кръгова икономика“, съфинансиран от програма LIFE на Европейския съюз. Монтираните камери имат за цел да осигурят по-голям обществен..
За възможна злоупотреба със средства по Плана за възстановяване и устойчивост предупреди депутатът от „Възраждане“ Никола Димитров, посочвайки проекта за осигуряване на високоскоростен интернет в над 200 отдалечени населени места в цялата страна. Договорите за изграждането на цифровите мрежи бяха подписани през юни, а стойността на проекта е близо..
Асоциацията на зърнопроизводителите в България изпраща писмо към Министерството на земеделието. Целта – държавата да разговаря с БНБ и останалите банки, за да бъдат отложени изискуемите кредити на бенефициентите в зърнопроизводството, както е било по време на Ковид-19. Това съобщи за БНР Бургас председателят на Регионалния съюз на..
Бургас ще бъде домакин на 16-ата Международна конференция FQAS 2025 – Flexible Query Answering Systems. Форумът ще се проведе от днес до 13 септември в Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ и ще събере учени и изследователи от пет континента. FQAS е сред най-престижните научни събития в света, посветени на изкуствения интелект,..
Отборът на РДПБЗН – Плевен триумфира в клубния турнир по пожароприложен спорт за купа „Бургас“ и купата на директора на РДПБЗН. Плевенските огнеборци се наложиха безапелационно, като спечелиха и двата трофея в конкуренция с още пет отбора от страната. На второ място се класира миналогодишният шампион – отборът на бургаските пожарникари, а трети..
10-годишният Никола Димов от Бургас страда от рядко вродено заболяване и има нужда от финансова подкрепа за операция в САЩ. При него едното..
Окръжната прокуратура в Бургас предяви новото по-тежко обвинение на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с електрическо АТВ петима..
УМБАЛ Бургас и България завинаги ще бъдат част от историята на едно семейство от полския град Краков. Докато са били на почивка тук, се ражда тяхната..