Спектаклите са „Тримата снежковци“, „Писмо до Дядо Коледа“, „Магаренцето и звездата“ и „Коледа с приятели“, като освен представленията в 11 часа, от този уикенд ще има и следобедно в събота, съобщи директорът на театъра Христина Арсенова:
„По този начин ще дадем възможност на родителите, който в събота преди обед не успяват да доведат децата си, да ни посетят в 16.30 ч. Другото ново е, че на 21, 22 и 23.12 ще играем от 17.30 ч., за да е удобно и на работещите майки и татковци. От 20 до 23.12 след спектаклите ще идва Дядо Коледа, за да донесе подаръци на децата, стига родителите им да са се погрижили за това, повече информация могат да получат от нашия сайт или на телефоните на ДКТ - Бургас. Както всяка година ще има коледна кампания и се надяват да предизвикаме много празнично настроение сред децата."
В Кукления театър се спазват стриктно всички въведени противоепидемични мерки - допуска се публика до 30 % от капацитета на залата, актьорите играят с маски, извършва се дезинфекция.
повече може да чуете в звуковия файл:Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат двадесет и двама индивидуални изпълнители и шест дуетни формации. Международни участници има от Русия, Германия и Италия. Т ази година жителите и гостите на Бургас ще имат възможността да видят и..
От 1 август жителите и гостите на Бургас могат да се докоснат до вдъхновяващата история на световната оперна прима Райна Кабаиванска. Символично, експозицията е представена именно в родния ѝ град Бургас – мястото, откъдето започва нейният забележителен път към световната оперна сцена. Изложбата ще бъде разположена на ул. „Александровска“ пред..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището". Той се провежда за шеста поредна година на сцената на Тракийското светилище Бегликташ край Приморско. Организатори са Община Приморско и Държавна опера - Бургас "Трубадур" е една от най-популярните опери на Верди и ще разкаже тази събота..
Световни музиканти гостуват в Бургас, като част от голямото европейско турне, посветено на двувековния юбилей на Краля на валса Йохан Щраус-син. Оркестърът, съставен от някои от най-добрите класически музиканти в Европа, ще представи както неговите най-популярни валсове и полки, така и малко познати произведения. Турнето на световноизвестният..
Музиката на 90-те и десетилетието след това с Димитър & Христо, хумора на Крис Янкулов и цигулката на Анима се събират за едно емоционално лятно преживяване в Бургас. Дуетът Димитър Атанасов и Христо Младенов от „Като две капки вода“ идват с бенд на брега на морето. На 31 юли мястото е Hashtag Pavilion, началото 21.30 часа. Двамата, спечелили..
Едно от най-изпълняваните оперни заглавия – „Травиата“ от Джузепе Верди е част от юлската програма на Държавна опера – Бургас, както и е четвъртото събитие от Бургаските музикални празници „Емил Чакъров“, провеждани за осемнадесети път от бургаския културен институт и Община Бургас. На 31 юли, четвъртък, от 20:30 часа на сцената на Летен..
Концерт с международен мащаб акостира в Бургас и това лято. На 2 август пристанището в морския град ще се превърне в сцена за една от най-оригиналните и любими певици на съвременната сцена – Рошийн Мърфи. Очакваме сюрреалистично шоу от Кралицата на експериментите, както наричат вокалистката. С уникален стил, неподражаемо сценично присъствие и..
Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат..
Едно от най-изпълняваните оперни заглавия – „Травиата“ от Джузепе Верди е част от юлската програма на Държавна опера – Бургас, както и е четвъртото..
Световни музиканти гостуват в Бургас, като част от голямото европейско турне, посветено на двувековния юбилей на Краля на валса Йохан Щраус-син...