Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дядо Коледа пристига в Кукления театър в Бургас

4 коледни представления е подготвил Бургаския куклен театър за малките си зрители в дните преди очаквания празник. Магията на Коледа ще се случи при спазване на въведените противоепидемични мерки. 

Спектаклите, които ще бъдат представени са „Тримата снежковци“, „Писмо до Дядо Коледа“ и „Коледа с приятели“, съобщи директорът на театъра Христина Арсенова:

алата вече е украсена, празнична е, имаме достатъчно подсигурени средства и се грижим непрекъснато за въздуха.

Надявам се всичко, което сме подготвили за децата до 23 декември включително, да бъде празнично преживяване. Дядо Коледа ще дойде, ще има коледна кампания. При нас ще продължават да се случват хубави неща.

На 21, 22 и 23.12 спектаклите ще са от 17.30 ч., за да е удобно и на работещите родители да доведат децата си. Днес представлението от 11 ч. е „Коледа с приятели“.

В Кукления театър се допуска се публика до 30 % от капацитета на залата, актьорите играят с маски, извършва се дезинфекция. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

11 години остров „Св. Анастасия“: музика, плувен маратон и дегустации

Остров Света Анастасия ще отбележи 11 години от откриването си като туристическа атракция с двудневна празнична програма на 15 и 16 август. В програмата са включени концерти, плувен маратон, отворени врати на фара, фолклорни изпълнения и празничен водосвет. Празненствата започват на 15 август с посрещане на гости, фолклорна програма с младежки..

публикувано на 08.08.25 в 16:00

SPICE Music Festival 2025 започва днес на Морска гара Бургас

SPICE Music Festival 2025 започва тази вечер с откриващото изпълнение на R.I.O. feat. U-Jean. В първия ден на фестивала ще се качат на сцената изпълнители още Benassi Bros feat. Dhany, Whigfield и LayZee aka Mr. President, които ще пренесат публиката в енергичната атмосфера на 90-те години.  Най-големият акцент за днешния ден ще бъде INNA , която..

публикувано на 08.08.25 в 15:30

Хитови имена от електронната сцена на двудневния SOLAR SUMMER в Бургас

Двудневно издание на фестивала SOLAR SUMMER ще се състои днес и утре на Пристанище Бургас. Събитието е част от утвърдена музикална платформа, която от години представя електронни изпълнители от международната сцена в България. На 8 август участие ще вземе Mahmut Orhan, а вечерта ще бъде открита от Benja (Нидерландия). Програмата на 9 август..

публикувано на 08.08.25 в 14:00

„Доброто сърце“ обединява Бургас в подкрепа на Таничка в битка ѝ за живот

Благотворителният танцов спектакъл „Доброто сърце“ ще обедини бургазлии в подкрепа на Таничка – младо момиче, което от раждането си води тежка борба за живот. Събитието ще се проведе на 3 септември от 17:00 ч. в Младежкия международен център в ж.к. „Меден рудник“. „Доброто сърце“ е литературно-танцов спектакъл по приказките от едноименната книга на..

публикувано на 08.08.25 в 13:00

Кичка Бодурова и Диогенис с концерт в Летния театър в Бургас

Кичка Бодурова и гръцкият певец Диогенис ще изнесат съвместен концерт на 29 август от 20:30 ч. на сцената на Летния театър в Бургас. Бодурова се завръща в родния град с популярни песни от своя богат репертоар, както и по-нови композиции. Кариерата ѝ включва изяви на престижни сцени по целия свят, но тя не пропуска възможност да се върне и да пее в..

публикувано на 08.08.25 в 11:00

„Мери Бойс Бенд“ с концерт на остров Света Анастасия в края на август

Мери Бойс Бенд ще изнесат концерт на Остров „Св. Анастасия“ в края на август. Това ще е втората изява на групата на това място. Миналата година те гостуваха на празника му на 15 август. На късчето земя в морето край Бургас ще прозвучат песни като "Непознати улици", "Дългият път към дома", "Само за теб", "Щастливи дни“ и още от..

публикувано на 08.08.25 в 09:30

Операта „Риголето“ ще бъде представена на открито в светилището Бегликташ

Операта „Риголето“ от Джузепе Верди ще бъде представена на 9 август от 20:30 ч. на откритата сцена при тракийското светилище Бегликташ, край Приморско. Събитието е част от фестивала „Опера на светилището“, организиран от Държавната опера – Бургас и Община Приморско. Постановката разказва драматичната история на придворния шут Риголето, чиято..

публикувано на 08.08.25 в 09:00