Транспортните средства, с които се превозват храни, задължително ще бъдат маркирани със специален стикер.
Целта е Агенцията по храните да има възможност да проследява и контролира транспортирането на хранителни продукти.
Правилата, по които агенцията ще издава стикерите, са регламентирани в наредба, публикувана за обществено обсъждане.
Стикерът ще се издава от съответната областна дирекция на агенцията и ще съдържа задължително текст "Транспортно средство за храни", логото на агенцията, регистрационен номер и букви "Ж" или "Х".
Стикерите ще губят валидността си при промяна на собствеността на превозното средство и при заличаване на регистрацията му, пише още в проектонаредбата.
Целта е да се сложи край на превозването на храни в неидентифицирани коли, бусове и камиони със съмнителна хигиена.
Търговците ще плащат такса за задължителните стикери, но тя още не е определена.
За изработването на стикерите Агенцията по храните ще възложи обществена поръчка, чиято прогнозна стойност е 75 хиляди лева.
Одобрените домакинства по проекта за подмяна на стари отоплителни уреди в Бургас ще могат да подпишат договорите си в периода от 11 до 30 август в офисите, в които са подали заявленията. В списъка с одобрените са включени всички домакинства, получили между 14 и 3 точки при класирането, както и тези с 4 и 3 точки, кандидатствали през първия прием от 6..
Бургас ще бъде домакин на три последователни събития през август, обединени от темите за младежко участие, международно сътрудничество и насърчаване на четенето. Инициативите се организират от Центъра за развитие на човешките ресурси (ЦРЧР) с подкрепата на Община Бургас. Днес от 14:30 ч. в Международния младежки център ще се проведе Националната..
Земетресение с магнитуд 6,1 разтърси западната част на Турция, съобщи турската служба за управление на бедствията. Земетресението е регистрирано в 19.53 часа в провинция Балъкесир, близо до най-големия град в Турция Истанбул. Към момента няма информация за жертви или щети в някоя от засегнатите окръзи. Земетресението е било с дълбочина 11..
Силен вятър пречи на работата на пожарникарите край сунгурларските села. Той се е появил следобед, обясни началникът на бургаската пожарна старши комисар Николай Николаев. Разнася пожара, но на този етап няма опасност за населението. Той уточни, че има няколко огнища. Гаси се по земя и въздух. Хеликоптер и два самолета помагат. Над 10 са екипите на..
7 големи гари в страната вече имат безплатен интернет. Пътниците могат да използват Wi-Fi в жп гарите в София, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Горна Оряховица, Русе и Варна. Това е част от програмата на Националната компания "Железопътна инфраструктура" за модернизация, подобно на много държави в Европейския съюз, където в зоните за пътници на основните..
Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений ще отслужи света архиерейска света литургия в бургаския храм „Света Богородица“ в Бургас. По този начин ще бъде извършено обновление на храма, който беше затворен за служби в продължение на три месеца. След основен ремонт, който включваше монтиране на подово отопление и подмяна на старите..
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..
Силен вятър пречи на работата на пожарникарите край сунгурларските села. Той се е появил следобед, обясни началникът на бургаската пожарна старши..
Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи,..
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на..