Районният съдия Анатоли Бобоков изнесе два открити урока в Природоматематическата гимназия „Акад. Никола Обрешков“ в Бургас на тема „Превенция срещу употребата на наркотични вещества. Престъпления, извършвани от наркозависими лица“. В продължение на два учебни часа по предмета „Гражданско образование“, пред единадесетокласници от два класа, лекторът представи в какво се изразяват съставите на престъпленията – държане, разпространение на наркотични вещества и управление на моторно-превозно средство след употребата на такива. Съдия Бобоков говори за видовете наркотични вещества, наказанията, които следва да понесат подсъдимите по този вид престъпления. Младите хора с любопитство дискутираха със съдията с какви методи в съда се установява количеството на наркотичните вещества, по какъв начин едно дело се образува и влиза за разглеждане в съда.
„Темата е не само актуална, като брой разгледани дела за престъпления с предмет наркотични вещества и прекурсори в нашата съдебна инстанция, но има своята превантивна цел. Нужно е младите хора да бъдат информирани за рисковете от употребата на наркотици и наказателната отговорност, която могат да понесат“, коментира лекторът, който е активен участник в Образователната програма, която осъществяват съвместно Районен съд – Бургас и Окръжен съд – Бургас.
В Районен съд – Бургас през 2020 г. са постъпили 97 дела за престъпления с предмет наркотични вещества и прекурсори.
Късо съединение е причината за пожара в сливенската църква „Света Богородица“ тази сутрин, съобщиха от полицията. Изгорял е притворът на църквата. Служителка в храма е била изведена от пожарникарите, след като огънят ѝ е отрязал пътя към изхода и тя е останала в сградата. Няма пострадали и нанесени щети по корабната част на църквата. Преди..
Използване на телефони по време на шофиране, ниските санкции за нарушителите и лоша маркировка са най-честите причини за тежките пътни инциденти в страната. Заемаме едно от първите места в Европа по най-опасно шофиране, показват данните на Европейския съвет за безопасност на транспорта. Има увеличение на наказанията в съда за пътни престъпления,..
Служители от Първо Районно управление – Бургас са задържали двамата извършители на кражба на трифазен кабел, който е бил на стойност около 500 лева и сумата от 1100 лева. Те са собственост на 46-годишна жена от Бургас. Кражбата е осъществена в средата на януари от имот, който е на бургаската улица „Софроний“ , уточни ОДМВР. Мъжете са криминално..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична полиция край Маслен нос след подаден сигнал за бедствие. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Пред съда двамата заявиха, че живеят на семейни начала и търсят политическо..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов предлага на Министерски съвет в Главна дирекция "Гранична полиция“ (ГДГП) да се създадат две нови дирекции - "Противодействие на незаконната миграция“ и "Противодействие на престъпността и контрабандата през държавната граница“. Това се посочва в проект на Постановление за изменение и допълнение на Правилника..
Иззеха автомобила на 35-годишен шофьор от Бургас. Той е спрян за проверка от полицаи към Първо Районно управление в Бургас на 3 март, към 20:45 ч. на улица „Генерал Гурко“, съобщи ОДМВР. При полевия наркотест е установена употребата на наркотични вещества - амфетамин и метамфетамин. Водачът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на Гранична полиция край Маслен нос. Заседанието е насрочено в Районния съд в Царево за 15 часа. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Образуваното досъдебно..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична..
Бургазлия пострада, след като при изпреварване колата му се блъсна във влекач на бургаската улица „Захари Стоянов“ вчера, съобщават от ОДМВР. До..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на..