Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Еко мартеници с минерали в Природонаучния музей в Бургас

| обновено на 24.02.21 в 10:05


Уникални мартеници с минерали предлагат в Природонаучния музей. Може да си закупите от тях или сами да си ги направите като се включите в творческа работилница. Специалните еко мартенички имат освен бял и червен конец и минерали за здраве, успехи, късмет и щастие.

"Слагаме тигрово око, аметист, кварц и много други. Използваме над 20 вида минерали. Всеки, който желае може да си избере своя камък и да си направи мартеница. Комбинацията от розов кварц, седеф и гранат е например комбинация за приятелство и добро настроение. Целта на работилниците, които организираме е посетителите да се забавляват и да научат нещо интересно и полезно!", съобщи главният уредник в музея светла Далакчиева.

Работилницата за мартеници работи с предварително записване от 10:00 до 15:00 часа всеки ден от вторник до събота включително. В рамките на 40 минути записалите се до 5 човека ще могат да изработят сами своите мартеници с предоставените материали от музея. Цената за записване в работилницата е 3 лв на човек. Ако искате да разгледате и музейната експозиция, може да го направите на цената на редовния билет.
Поради епидемиологичната обстановка местата и часовете са ограничени, тъй като ще се извършва проветряване на помещението и дезинфекция на всеки час.
повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Световни музиканти гостуват в Бургас за 200 години от рождението на Йохан Щраус-син

Световни музиканти гостуват в Бургас, като част от голямото европейско турне, посветено на двувековния юбилей на Краля на валса Йохан Щраус-син. Оркестърът, съставен от някои от най-добрите класически музиканти в Европа, ще представи както неговите най-популярни валсове и полки, така и малко познати произведения.  Турнето на световноизвестният..

публикувано на 31.07.25 в 12:36

„Солени ветрове“ започва този петък в Бургас

Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара  - „Солени ветрове“ започва този петък в Бургас. За тазгодишното издание пристигат двадесет и двама индивидуални изпълнители и шест дуетни формации. Международни участници има от Русия, Германия и Италия.  Т ази година жителите и гостите на Бургас ще имат възможността да..

обновено на 31.07.25 в 12:15

Дуетът Димитър и Христо, хуморът на Крис Янкулов и цигулката на Анима в едно лятно парти край морето

Музиката на 90-те и десетилетието след това с Димитър & Христо, хумора на Крис Янкулов и цигулката на Анима се събират за едно емоционално лятно преживяване в Бургас.  Дуетът Димитър Атанасов и Христо Младенов от „Като две капки вода“ идват с бенд на брега на морето. На 31 юли мястото е Hashtag Pavilion, началото 21.30 часа.  Двамата, спечелили..

обновено на 31.07.25 в 12:05

Операта „Травиата“ на сцената на Летния театър днес

Едно от най-изпълняваните оперни заглавия – „Травиата“ от Джузепе Верди е част от юлската програма на Държавна опера – Бургас, както и е четвъртото събитие от Бургаските музикални празници „Емил Чакъров“, провеждани за осемнадесети път от бургаския културен институт и Община Бургас. На 31 юли, четвъртък, от 20:30 часа на сцената на Летен..

публикувано на 31.07.25 в 09:20

Вокалистката на MOLOKО с концерт в събота в Бургас

Концерт с международен мащаб акостира в Бургас и това лято. На 2 август пристанището в морския град ще се превърне в сцена за една от най-оригиналните и любими певици на съвременната сцена – Рошийн Мърфи. Очакваме сюрреалистично шоу от Кралицата на експериментите, както наричат вокалистката. С уникален стил, неподражаемо сценично присъствие и..

публикувано на 30.07.25 в 16:19

За 16-ти път Сън трайб събира фенове на транс музиката край Бургас

16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика предстои на 1-ви август. Сън Трайб фест по традиция се провежда в парк Росенец. Тази година изданието ще е в два дни и ще има две сцени с различна музика. Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза  един от организаторите  Мартин Стайков: "Тази..

публикувано на 30.07.25 в 11:23

Изложба в Бургас представя творческия път на Райна Кабаиванска

От 1 август жителите и гостите на Бургас могат да се докоснат до вдъхновяващата история на световната оперна прима Райна Кабаиванска. Символично, експозицията е представена именно в родния ѝ град Бургас – мястото, откъдето започва нейният забележителен път към световната оперна сцена. Изложбата ще бъде разположена на ул. „Александровска“ пред..

публикувано на 30.07.25 в 10:30