Кръстьо Лафазанов ще разсмее публиката в Сливен с участието си в комедията „Приятна жена в лоша компания“ от Андре Русен, постановка на Народен театър „Иван Вазов“.
Уникалния спектакъл, в който участват още Емануела Шкодрева, Павел Иванов и Васил Драганов ще се играе на 18 март на сцената на театър “Стефан Киров” от 19 часа.
Сюжетът на пиесата е историята на една дръзка и свободолюбива жена, която е сигурна, че никакви житейски бъркотии не могат да й попречат да бъде щастлива. Едно доста често срещано явление, двустранните триъгълници, ще ви завърти с главата надолу от смях, така нужен ни в това пандемично време.
В тази оплетена френска “комедия с убийства”, както я определя авторът, има всичко, което гарантира една смислено и забавно изживяна вечер в театъра.
Събитието ще се проведе при спазване на строги мерки за безопасност. Билети се продават на касата на зала Сливен.
Танцова формация „Петлите“ ще представи своя нов спектакъл на 20 ноември от 19:00 часа в залата на Културен дом НХК – Бургас. Представлението е посветено на България и нейната непреходна красота, изразена чрез танц, музика и сценични картини, вдъхновени от планините, традициите и обичаите на страната. Спектакълът ще покаже величието на българския дух..
Драматичен театър „Адриана Будевска“ в Бургас обяви второто издание на конкурса „Борислав Чакринов“ за млади режисьори. Форматът дава шанс за първа професионална реализация: дипломен спектакъл на сцената на театъра. Инициативата е под патронажа на кмета на общината. Кандидатите ще работят с пиеси на Харолд Пинтър, Йожен Йонеско и Мери Джоунс...
Филм, вдъхновен от Силви Вартан, прожектират днес в програмата на „Синелибри“ в Бургас. Прожекцията на „Мама и чудото на живота“ е от 19 часа в регионалната библиотека. Режисьор е Кен Скот. Лентата е трогателен разказ за непоколебимата преданост и решимост на една майка да помогне на сина си, роден с криво стъпало, да преодолее физическите..
Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ ще представи изложба с творби на Виолета Масларова по повод 100-годишнината от рождението на известната бургаска художничка. В експозицията са включени платна от фонда на галерията, показващи характерния стил и тематичния почерк на авторката. Откриването ще се състои на 22 октомври от 18:00 ч. в зала..
Тържественото отбелязване на 200 години от рождението на Сава Филаретов ще се състои в котленското село Жеравна . В къща музей "Сава Филаретов" ще бъде официално открита празничната програма, посветена на живота и делото му. Честванията ще продължат на 29 октомври , когато от 16:00 ч. в Художествената галерия "Христо Тодоров" ще се..
За дванадесети път ангелогласни певци от страната и чужбина си дадоха среща на фестивала на източноправославната църковна музика „Николай Триандафилов – Сливенец“. Хористите изпълниха сливенския храм „Света Богородица“, където се провежда двудневното събитие. Сред гостите на откриването беше и заместник-кметът Пепа Чиликова, която поздрави..
Бургас предестави на Франкфуртския панаир на книгата едно от най-мащабните си събития през последните години – Международния литературен фестивал на страните от Черноморския регион. Със съдържанието и посланията на форума, в контекста на кандидатурата на Бургас за европейска столица на културата, запознаха аудиторията зам.- кметът Диана Саватева, изп...
Филм, вдъхновен от Силви Вартан, прожектират днес в програмата на „Синелибри“ в Бургас. Прожекцията на „Мама и чудото на живота“ е от 19 часа в..
За дванадесети път ангелогласни певци от страната и чужбина си дадоха среща на фестивала на източноправославната църковна музика „Николай Триандафилов –..
Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ ще представи изложба с творби на Виолета Масларова по повод 100-годишнината от рождението на известната..