Сюлбие Ямак e от град цар Калоян, Разградско. Дъщеричката й Нарин се ражда в началото на 8 – я месец с кръвоизлив в мозъка.
„В началото всичко вървеше много добре, но после забелязахме, че изостава в движенията. Тръгнахме по лекари, поставиха й диагнозата - Детска Церебрална Парализа, спастична диплегия на долните крайници. Решихме да действаме и започнахме рехабилитации, посещения при психолог, логопед, търсихме и лечение в чужбина. Сега тя много напредна – може да пълзи, да държи чаша, да се храни бавно, да казва думички на три езика – английски, български и турски, да посочва какво иска. Борим се и тя, и ние, и не се предаваме! Сега се надяваме да проходи, но трябва да продължим с усилията…“
Сюлбие разказва, че участва в групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“ още от самото начало, добавила я нейна приятелка.
„Първоначално много се учудих за тази група, но като видях, че администратор е Ина Маринова, много се зарадвах и си казах, че сега ще има големи изненади! Реших и аз да се включа и снимах и показах глицериновите сапунчета, които изработвам. Влагам много фантазия, слагам аромат, цвят и когато ги правя все едно танцувам с тях и се успокоявам, когато ги правя!“
Сюлбие Ямак разказа, че най – поръчвани в момента са сапунчета във форма на рози, много се харесват и великденските яйца и зайчета. Тя ги прави в 20 различни аромата, според желанието на клиентите си, а те са от цяла България.
Майката сподели, че групата й дава възможност да се чувства полезна и значима, запознала се е с много други майки и е срещнала много положително отношение при общуването си с тях.
„Пожелавам на всички да им се случват само хубави неща. Вярвам в доброто и съм сигурна, че то ще победи!“
повече може да чуете в звуковия файл:Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители на сладкия летен плод на централния площад в селото. Тазгодишното издание се организира от Община Каварна със съдействието на кметството и Народно читалище „Народен Будител – 1940“ в Българево. В..
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на морето е най-ясно изразено. Характерният облик на лонгозните гори по Българското Черноморие е свързан с участието на редица растения с дълги увивни стъбла (лиани). Тези горски формации са..
14 – ти Фестивал на занаятите „По Малкотърновски – от извора на Странджа“ 2025 ще се проведе днес и утре в Малко Търново . По време на събитието отново ще бъдат представени елементи от уникалните странджански занаяти, кухня, традиции и фолклор, съобщи Милена Райчева, секретар на читалище „Георги Попаянов 1914“, организатор на..
Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин днес на античния фестивал „Деултум - малкият Рим в Тракия“. " Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на територията на днешна България, а именно Деултум “ - казва директорът на общинския исторически музей в..
Бургас е домакин за 13-ти път на Wine & Spirits Fest 2025. Международният конгресен център на Морска гара ще събере почитатели на виното, спиртните напитки и автентичната фермерска храна в три дни, посветени на вкуса и вдъхновението между 25 и 27 юли. За първи път събитието ще се проведе под патронажа на Президента на Република България – Румен..
За втора поредна година в програмата на Младежкия международен център-Бургас е включен курс по самозащитата. Занятията са безплатни и се провеждат един път седмично в сградата ММЦ-Бургас в комплекс "Меден рудник". Радостина Николова притежава II дан по Полицейска лична защита, и на участниците в курса предава своя опит като инструктор към..
През 1958 година любители водолази регистрират за първи път отделни дървета, без да знаят, че става въпрос за подводна каменна гора от епохата на Миоцена. Тя се намира в района на Созопол и засега на науката не е известен друг подобен природен феномен. Геоложките слоеве доказват възраст от 20 милиона години , разказа пред БНР доц...
Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин днес на античния фестивал „Деултум - малкият Рим в Тракия“. "..
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на..
Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители..