Бургаската актриса Гергана Стоянова бе удостоена с наградата ИКАР в категория "дублаж". Отличието е излъчено от Гилдията на актьорите, работещи в дублажа и се присъжда за озвучаването на Елиза и Мария в румънския сериал „Влад“ и всички женски роли във филма „Ориент експрес“.
В социалните мрежи Гергана Стоянова написа:
"Обслужвам този глас от много години, но без вдъхновението от проф. Надежда Сейкова и усилията на проф. Диана Борисова, нямаше да е това, което е! И без ролите, които имах честта да озвуча, нямаше да имам шанс да държа Икар в ръцете си! Благодаря на колегите, с които си партнирахме във "Влад" и "Убийство в Ориент експрес" На режисьора на дублаж Добрин Добрев за шанса, който ми даде!
Благодаря на всички, от Господ горе, до публиката долу! И като споменавам Господ, нека помним – в началото бе словото, не златото! Бих се радвала всички да чуват гласа на българската култура и изкуство, а не просто да се надяват на златни статуетки. Честит празник!"
За водеща мъжка роля отличие получи Валери Йорданов, а за женска - Ирини Жамбонас.
Наградата за режисура отиде при Диана Добрева за „Синът“ от Флориан Зелер, който се играе в Народния театър. "Икар" 2021 за изключителен принос към музиката получи Михаил Белчев, а за чест и достойнство - актьорът Любомир Бъчваров
Татяна Лолова беше отличена посмъртно за цялостен принос.
Церемонията мина под знака на 100-годишния юбилей на Съюза на артистите. 47 творци бяха номинирани в 12 категории.
Deep Zone Symphonic show предизвика овациите на публиката на седмото издание на музикалния фестивал. 30 души на сцената свириха най-емблематичните 90’s класики. Проектът на Deep Zone бе една от кулминациите на вечерта, представена с много ефекти и със страхотно отношение към публиката. Прозвучаха обичани ретро парчета и български песни, които запя..
Операта „Риголето“ от Джузепе Верди ще бъде представена тази вечер от 20:30 ч. на откритата сцена при тракийското светилище Бегликташ, край Приморско. Събитието е част от фестивала „Опера на светилището“, организиран от Държавната опера – Бургас и Община Приморско. Постановката разказва драматичната история на придворния шут Риголето, чиято..
Село Изгрев ще бъде домакин на концерта на Любо Киров, включен във фестивала „Странджа манджа“. Освен музикалната програма, гостите ще могат да се насладят на странджански рецепти, арт базар, демонстрация на занаяти и други активности. Началото на фестивала е в 18:00 ч., а концертът на Любо Киров ще започне в 21:00 ч. Входът за събитието е безплатен!..
За 57-и път село Ичера ще бъде домакин на традиционния събор, който всяка година събира родове, близки и гости от различни краища на страната. Официалното откриване на събора е предвидено за днес от 19:00 ч., на централния площад, където ще се проведе празнична програма с участието на деца и самодейни състави. Датата на събора не е фиксирана и..
Остров Света Анастасия ще отбележи 11 години от откриването си като туристическа атракция с двудневна празнична програма на 15 и 16 август. В програмата са включени концерти, плувен маратон, отворени врати на фара, фолклорни изпълнения и празничен водосвет. Празненствата започват на 15 август с посрещане на гости, фолклорна програма с младежки..
SPICE Music Festival 2025 започва тази вечер с откриващото изпълнение на R.I.O. feat. U-Jean. В първия ден на фестивала ще се качат на сцената изпълнители още Benassi Bros feat. Dhany, Whigfield и LayZee aka Mr. President, които ще пренесат публиката в енергичната атмосфера на 90-те години. Най-големият акцент за днешния ден ще бъде INNA , която..
Двудневно издание на фестивала SOLAR SUMMER ще се състои днес и утре на Пристанище Бургас. Събитието е част от утвърдена музикална платформа, която от години представя електронни изпълнители от международната сцена в България. На 8 август участие ще вземе Mahmut Orhan, а вечерта ще бъде открита от Benja (Нидерландия). Програмата на 9 август..
SPICE Music Festival 2025 започва тази вечер с откриващото изпълнение на R.I.O. feat. U-Jean. В първия ден на фестивала ще се качат на сцената..
Двудневно издание на фестивала SOLAR SUMMER ще се състои днес и утре на Пристанище Бургас. Събитието е част от утвърдена музикална платформа, която от..
Остров Света Анастасия ще отбележи 11 години от откриването си като туристическа атракция с двудневна празнична програма на 15 и 16 август. В програмата са..