Кабели и табла на електроразпределителното дружество се заливат от вода, която тече на подхода за плаж „Каваци – Север“. За тази опасност алармира местен жител, а след наш сигнал до институциите, в рамките на същия ден всички заинтересовани страни извършиха проверка.
За притеснителната ситуация алармира във видео във Фейсбук Никола Нанчев:
„Има неконтролируемо оставане да тече вода по пътя, заливайки няколко ел. табла. Заливайки целия път, на ден, по който преминават хиляди хора в активния сезон. Водата идва от имот, частна държавна собственост. Долу, водата преминава заливайки основите на таблата, заливайки и кабели към таблата“, посочва той.
Сигнализирахме „Електроразпределение Юг“ за проблема и още в същия ден от дружеството извършиха проверка, информира говорителят Крум Косев:
„Действително има течаща вода в близост до наши съоръжения и веднага бяха предприети организациони мерки, така че там около съответните ел. табла допълнително да бъдат повдигнати, заградени с допълнителни бетонови блокчета, за да се получи едно допълнително укрепване и течащата вода, към момента, да бъде изведена или отклонена, по-скоро, на едно по-отдалечено, по-безопасно разстояние от нашите съоръжения. Искам да подчертая, че съоръженията са обезопасени“, посочи той.
Важно е и институциите да вземат и трайни мерки по отношение на течащата вода, посочи Крум Косев.
Сигнализирахме новия областен управител Мария Нейков още в първия ѝ работен ден и тя организира също бърза проверка на място:
„Става въпрос за сладка, питейна вода. Очевидно някога това е била вододайната зона, която е захранвала Созопол. Касае се не за държавна, а за общинска собственост. От 2019 г. това е общинска собственост. Бяха проведени разговори с представители и на „Електроразпределение Юг“, и на ВиК. Имаме уверението, че проблемът ще бъде решен, като първоначално ще се търси начин да се измести траекторията на водата и трайно, правилно, техническо решение“, поясни тя.
Проверка на място извърши и кметът на Созопол Тихомир Янакиев:
„Подпочвени води, които не са предмет на заустване и канализация от страна на ВиК. Изворни води. Това нещо трябва да се хване и по някакъв начин да се вкара в мрежата за прясна вода. Трябва да работим точно по това направление“, поясни Янакиев.
Видео от сигнала можете да видите тук, а подробности – да чуете от репортажа в прикачения файл.
През деня във вторник ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има и краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, на повече места в Южна и Източна България, сочи прогнозата на НИМХ. Жълт код за валежи е обявен за 12 области - София област, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Пловдив, Стара Загора, Габрово, Велико Търново, Ловеч, Търговище,..
До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали работа или висше образование, напомнят от НАП. В Бургаска област около 3500 ученици са завършили средно образование, от които 2200 в Община Бургас. Тъй като абитуриентите не попадат в категориите ученици..
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.
Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента то включва 11 души с тенденция да се увеличат до 15. В помощ на РДПБЗН Бургас е кипът участва в гасенето на пожара край Българово в събота. Това беше първо тяхно участие изън пределите на община..
Три пожара са били потушени в област Бургас през последните дни. Огънят е засегнал постройки и сухи треви, а причините се изясняват. На 15 август около 15:15 ч. в Районното управление – Руен е постъпил сигнал за пожар в сухи треви и храсти край с. Разбойна, насочил се към южната част на селото. На място са работили пет противопожарни автомобила с..
Обстановката в Бургаска област е спокойна и към момента няма активни пожари. Огнищата от вчера са локализирани и няма опасност от разпространение, съобщи дежурният в Областната администрация - Бургас. Пожар гори между Несебър и Равда, огънят е овладян (ОБНОВЕНА) Ситуацията се следи и остава под контрол. Задържаха 45 - годишен мъж заради..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. днес за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. днес до 18 септември се..
Община Поморие обяви обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи по втория етап от реконструкцията на вътрешната амортизирана..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул...
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента...