Георги Георгиев е носител на тазгодишната награда „Млад художник“ в Бургас. По традиция, тя се връчва при откриването на традиционната празнична изложба на бургаските художници. След церемонията той коментира, че това е първият му приз в града:
„Една чакана награда, така да го кажем. И е още по-голям стимул за бъдещото ми развитие. За мен е много важна, особено щом е за млад автор на годината. Това показва, че творчеството ми е на прав път. Като цяло, аз наблягам на авторските картини. В момента съм показал картината „Вълна“, тя е по-абстрактна, със смесица от печатна технология, има акрил, има рисунка, така че съчетавам няколко възможни технологии“, каза Георги Георгиев.
Наградата се връчва ежегодно на 24 май, като седемчленно жури, при тайно гласуване, определя носителя ѝ.
Късометражният филм The Adventurer на Чарли Чаплин ще оживее с музика на живо в Експоцентър „Флора“ в Бургас. Събитието „Piano & Silent Movie“ ще се проведе на 18 октомври от 18:00 ч. в зала 2. Филмът е последният късометражен проект на Чаплин за студиото First National Pictures и се отличава с динамично действие и характерен хумор. Сюжетът..
Писателят Ваньо Вълчев представи новата си книга „Помниш ли Венеция?“ в регионалната библиотека на Бургас. В книгата той събира разкази, вдъхновени от действителността, в които се преплитат както щастливи, така и тъжни моменти. За едноименния разказ Вълчев каза пред БНР Бургас: „Самата случка, която ми да го напиша, ме впечатли много. Затова..
Бургас представи кандидатурата си за Европейска столица на културата през 2032 г. на Международния панаир на книгата във Франкфурт. „Бургас – град на литературата и културата“ е един от акцентите, презентирани пред аудиторията на най-мащабното и престижно книжно събитие в света. Черноморският международен литературен фестивал и..
В Археологическия музей в Бургас откриха постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“. Експозицията представя красотата и символиката на тракийската керамика, открита при археологически проучвания в двете селища в Провадийско. Може да се запознаете..
Останалите заглавия, които са включени в афиша на кино събитието, са „Три сбогувания“, „Личен живот“, Любовта е лудост“ и “Най-богатата жена на света“, посветен на снователката на Loreal Лилиан Бетанкур и "Празненството" по романа на Панос Карнезис. Повече чуйте в звуковия файл.
В Археологическия музей в Бургас ще бъде открита постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“. Официалното откриване е насрочено за 16 октомври от 15:00 часа в залата на музея на бул. „Алеко Богориди“ 21. Експозицията представя красотата и символиката на тракийската керамика,..
В бургаската галерия „Пролет“ ще бъде открита самостоятелната изложба на художника Ивайло Мирчев, озаглавена „Параклис“. „Параклис е красива, макар и чужда дума. Преведена от гръцки означава утешение“, споделя авторът. Той допълва: „Пътят ми на художник винаги е бил съпътстван от съмнения и вътрешни противоречия — емоционални и занаятчийски. Дори..
В Археологическия музей в Бургас ще бъде открита постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо..
Поетът, писател, режисьор и журналист Ваньо Вълчев ще представи новата си книга „Помниш ли Венеция“ днес от 18:30 часа в Центъра за съвременно изкуство и..
Любовната комедия „Трудни за обичане“ от Леополд Герш гостува на сцената на Драматичен театър „Адриана Будевска“ в Бургас днес. Постановката е дело на..