Част от експонатите са от личната колекция на председателя на Международната полицейска асоциация в Бургас Павлин Ковачев. Именно негова е идеята да ги покаже в изложба. „Посетителите могат да видят над 120 шапки, каски, фуражки на полиция и пожарна. Има няколко униформи. Има френска фуражка на капитан от Франция от 1936 г. Имаме стара много добра каска от нашата българска пожарна от 30-те години. Като държави – целият Балкански полуoстров присъства в тези витрини, включително шапки от САЩ, Канада, Пакистан и от Европа“, обясни Ковачев.
Той допълни, че колекцията е събирана с години с помощта на колеги от различни държави. „Имаме добри контакти със Сърбия, Македония, Босна и Херцeговина, Черна гора и Румъния. По срещите, на които сме ходили в чужбина, чрез контактите ни, колегите са ни давали и са ни изпращали шапки. Продължават и да ни изпращат“, посочи Ковачев.
Другата част от експонатите са собственост на служителя в Гранична полиция Вероника Дойчинова и преподавателя в Академията на МВР доцент Людмил Георгиев. Макетите на автомобилите пък са собственост на Щефан Емрих от Германия. „Датират от 30-те години. Той лично си ги е събирал, купувал си ги е през сайтове“, допълни Ковачев.
На откриването на изложбата присъства и директорът на бургаската полиция ст. комисар Калоян Калоянов.
„Шапките са наистина много интересни, показват как изглеждат полицейските служители на различните места. Нашите служители носят фуражки, които са съобразени с въртешноведомствените нормативни актове и смятам, че на фона на останалите фуражки, също стоят много добре“, обясни той.
Изложбата може да бъде разгледана до края на месец юли.
Първият сватбен танц е спомен за цял живот, споделя Вероника Братанова, която е учител по балет. А най-радващото по думите й е, че хората, които идват при нея са изцяло с положителна нагласа - млади и влюбени. Дори за тези, които не са танцьори са необходими не повече от три до пет урока, но пък се получава нещо впечатляващо. "Наистина..
Между 30 и 50 лева отделят бургазлии за букет, а от миналата година подобно на увеличението на много хранителни продукти се наблюдава такова и при цветята. Това е особено видно около празници. Изключение не прави Деня на влюбените, както и предстоящия 8-ми март, разказа бургаския флорист Веселина Михайлова. "Парите за букет като цяло е..
Община Созопол организира фотоконкурс посветен на любовта към града. Той е под надслов " Созопол е любов"! На площада „Хан Крум” е изградена специална арка с пейка. Едно подходящо място за заснемане на любовно послание към Созопол. Снимките с послания могат да се изпращат до 28.02.2025 год. на лични съобщения в групата на Община Созопол във..
Димитър Йосифов, първият български естраден певец, навършва 90 години на 13 февруари. В "Нашият ден" разговаряме с легендата на българската естрадна музика – на фона на 75-то издание на Фестивала на италианската песен в Сан Ремо и малко преди да отпразнуваме деня на любовта и виното. Димитър Йосифов е човекът, изпял емблематични песни като Bella..
12 влюбени двойки от Бургас избраха да си кажат заветното „Да“ в дните от 7 до 14 февруари. Тогава 29 държави по света отбелязват Международната седмица на брака. За най-специалния си ден младите семейства избраха Морското казино и ритуалната зала на ул. „Вардар“. Най-много двойки, цели пет, скрепиха съюза си на 8 февруари, събота. В Деня на..
Столетник от Бургас бе изненадан за рождения си ден от кмета Димитър Николов. Георги Михалев навърши 100 години в компанията на своите роднини и съседи от к- с “Братя Миладинови”. Те са се подготвили с балони, торта и сладки, а подаръците залагат на свежи цветя в саксия. В профила си в социалните мрежи градоначалникът написа: " С дух на..
Всеки ремонт - независимо дали е на апартамент или къща, носи със себе си не само сериозни разходи, но и доста притеснения. За да спестят пари, много собственици решават да поемат част от работата в свои ръце. Но някои строителни дейности изискват специални умения и опит, и не са подходящи за самостоятелно изпълнение. Заедно с експертите от..