Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Иван Гешев обсъди с колегите си от Бургас увеличението на престъпленията през лятото

Главният прокурор Иван Гешев проведе работна среща с прокурори и следователи от Апелативна, Окръжна и Районна прокуратура-Бургас.

В хода на разговорите бяха обсъдени спецификите на апелативния район и характерните престъпления против собствеността, престъпленията срещу стопанството, свързаните с наркотици, незаконното пресичане на границата, миграцията, данъчните и корупционни престъпления.

Иван Гешев обсъди с колегите си и специфичното за региона увеличение на противообществените прояви през летните месеци, водещо и до значителна натовареност на прокуратурата и разследващите органи, както и необходимостта от кратки срокове за провеждане на разследванията.

Главният прокурор посети и Териториално отделение-Айтос, и Териториално отделение-Карнобат към Районна прокуратура-Бургас и разговаря с работещите там прокурори и съдебни служители.

Срещите са част от обиколката на главния прокурор в петте апелативни района на страната.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

€500 са поискани от шофьорите на камиони с техника за концерта на Роби Уилямс (ОБНОВЕНА)

Общо 500 евро е поисканият подкуп от служителите на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" от водачи на камиони, превозвали техниката на британската поп звезда Роби Уилямс, който имаше концерт снощи в София. Това научи БНР от свои източници. Арести в "Автомобилна администрация", искали подкуп от шофьори на камиони с..

обновено на 29.09.25 в 13:26

Грабеж за 1 400 лева в квартал Долно Езерово

72-годишен жител на бургаския квартал "Долно Езерово" е нападнат и ограбен в дома. Случаят е от съботния ден сутринта, когато в дома на възрастния мъж в комплекс «НХК-28» влезли двама души-мъж и жена и с физическа сила, му отнели сумата от 1 400 лв. В резултат на бързите полицейски действия са установени и задържани извършителите на деянието. Това..

публикувано на 29.09.25 в 09:00

Над 120 кошера изгоряха при пожар край руенското село Преображенци

Пожарът във село Факия от миналата неделя е умишлен. Той е дело на 69-годишен криминално проявен и осъждан мъж от селото, съобщават от ОД на МВР Бургас днес.  Запалени бяха сухи треви, а огънят бе гасен от един противопожарен автомобил и трима огнеборци. Мъжът е направил пълни самопризнания.  За още един пожар съобщава днес полицейската хроника...

публикувано на 29.09.25 в 08:51

Пет катастрофи за 3 дни в бургаско, възрастен мъж е с опасност за живота

38-годишна украинка е пострадала при инцидент с електрическа тротинетка в Свети Влас.  В събота около 20.30 ч. на улица «Цар Симеон» №1 в курорта поради движение с несъобразена с пътните условия скорост и загуба на контрол, самостоятелно катастрофира, блъскайки се вдясно в бетонен бордюр, индивидуално електрическо превозно средство. То..

публикувано на 29.09.25 в 09:30

Съдия Събина Христова с отличие „личен почетен знак първа степен - златен“

Представители на цялата юридическата общност от Бургас се събраха да поздравят Събина Христова – Диамандиева, съдия в гражданско отделение на Апелативен съд – Бургас, бивш председател на Окръжен съд – Бургас и бивш член на Висшия съдебен съвет по повод пенсионирането й. Магистрати от съдилища и прокуратури в Съдебната палата на Бургас,..

публикувано на 26.09.25 в 15:45

АПИ: Ако ще пътувате по АМ "Тракия" предвидете повече време, има ремонти

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване по АМ „Тракия“ да предвидят повече време и да спазват стриктно пътните знаци и въведената временна организация на движението.  В три участъка на автомагистралата в областите Софийска, Пазарджик и Сливен от тази седмица се извършват ремонти в платното в посока Бургас..

публикувано на 26.09.25 в 14:00

Двама младежи обраха бургазлия, проиграха парите в казино

Двама младежи обраха мъж на кръстовището на улиците „Тракиец“ и „Ален мак“ в Бургас. Сигналът е подаден около 20,15 ч на 25 септември. Мъжът се оплакал, че са му откраднали сумата от 52 лв.  В резултат на бързите полицейски действия извършителите на кражбата са установени - това са двама бургазлии на 18 и 20 години.  Те обяснили, че след..

публикувано на 26.09.25 в 13:00