Влезе в сила заповедта на кмета Иван Алексиев за паркингите, които могат да се ползват от жителите и гостите на Поморие.
Без допълнително заплащане за летния сезон са паркингите пред хотелите: „Поморие”, „Парадайс“, „Токалиев“; както и паркинги: „Ново казино“, „Нови кални бани“, ул. „Н. Й. Вапцаров“ (бивша ул. „Железничарска“), паркинг на кръстовище на ул. „Солна” и ул. „Сливница” и паркинг на кръстовище на ул. “Проф. П. Стоянов” и ул. “Солна”.
Паркингите, които ще се използват срещу заплащане, са: Паркинг „Нео Анхиало“ – пред сградата на Община Поморие и Паркинг „Рибарско пристанище” – Поморие. Таксите са:
за автомобили – от 1 до 4 часа престой – 1 лв./час, за над 4 часа, но не повече от 24 часа – 5 лв.
за автобуси – от 1 до 4 часа престой – 2 лв./час, за над 4 часа, но не повече от 24 часа – 10 лв.
От 15 юни 2021 г. започва работата и на репатриращия автомобил тип „паяк” на територията на гр. Поморие. „Паякът” ще премества принудително автомобили, чиито водачи са нарушили Закона за движение по пътищата. Репатрираните превозни средства ще бъдат извозвани на Паркинг „Нео Анхиало“ – пред сградата на Община Поморие. За всеки час от престоя там собствениците ще заплащат по 2 лева, а за освобождаване – 48 лв. Телефон за връзка с „паяка”: 0879 388 288.
Туристическите автобуси, влизащи в гр. Поморие с цел превозване на туристи, почиващи в частни квартири и хотели, имат право на престой максимум 30 минути при пристигане – за слизане на пътниците и 30 минути при заминаване – за качване на пътниците, на обозначените места: на паркинга по ул. „Н. Й. Вапцаров“ (до манастир Св. Георги) – 2 броя автобусни места и на паркинга пред Община Поморие – 2 броя автобусни места.
На същите места могат да паркират и туристическите автобуси, влизащи в гр. Поморие с цел шопинг турове, посещение на музеи, галерии и други туристически пътувания, като правото на престой е максимум 10 минути при пристигане – за слизане на пътниците и 10 минути при заминаване – за качване на пътниците. След слизането на пътниците, автобусите се насочват за престой на паркинга пред Община Поморие, с адрес: гр. Поморие, ул. “Цар Петър”.
Забранява се спирането и/или престой на автобуси, изпълняващи случайни превози на автобусни спирки по маршрутите на вътрешноградския транспорт, както и извън определените за това места.
В периода от 21.06.2021 г. до 15.09.2021 г. (включително), за часовете от 18.00 ч. до 22.00 ч. , в гр. Поморие, по ул. “Княз Борис I”, в участъка ѝ от площад “Св. св. Кирил и Методий” до кръстовището с ул. “Велико Търново”, е въведена временна забрана за движение на ППС и МПС. Забраната не важи за гражданите на гр. Поморие с постоянен/настоящ адрес в посочения участък.
В периода от 15.06.2021 г. до 15.09.2021 г. (включително), се забранява извършването на товаро – разтоварни и снабдителни дейности в зона „А”от територията на град Поморие, която е с граници от кръстовището на ул. „Княз Борис I” и ул. „Манастирска”, кв. „Свобода” бл.25, ул.”Солна”, ул. “Проф.Стоянов”, ул. “Крайбрежна”, бул. “Яворов”, съгласно Наредба № 5 за организацията на транспортната дейност в Община Поморие.
Достъп и престой в зона „А” за извършване на товаро-разтоварни и снабдителни дейности е разрешен само:
Движението по пътя Бургас - Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ ще се извършва в една лента заради строително-монтажни дейности. В часовия диапазон 09:00–16:00 ч. в четвъртък и петък (9–10 октомври 2025 г.) ще се работи в средната разделителна ивица на пътя в посока от Бургас към Поморие, при възлите „Сарафово“ и „Каблешково“...
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска страст и човешка съпричастност. Ценители на грамофонни плочи и компактдискове ще могат не само да открият редки издания, но и да помогнат на едно дете да продължи да ходи без болка. На базара ще..
На 90% са доставени дървата за огрев в община Руен, съобщи за БНР Бургас кметът Ахмед Мехмед. Тази година спрямо предходни проблеми няма, има достатъчно количество на склад, уточни той. В детските градини продължават да се снабдяват с дърва. Сключен е договор с фирма, която осъществява снабдяването и няма и там да има проблеми, увери кметът...
Рекордни количества дъжда са паднали от началото на октомври в Ямболска област. Само за последните две денонощия количествата са покрили средната месечна норма. Между 50 и 60 л на кв. метър са измерените количества дъжд, паднали в ямболско през последните две денонощие, отчитат от хидрометеорологична обсерватория. Като се прибавят и валежите..
" Разпръскване на розова мъгла заради собствена немощ " – така бившият служебен министър на околната среда и водите Асен Личев коментира пред БНР отправените към него упреци и критики от страна на регионалния министър Иван Иванов. Личев има дългогодишен опит в МОСВ. В цитирания от министъра период - 1997-2008 г., не е имало Басейнови дирекции..
С решение на правителството на пострадалите от наводненията през последната седмица ще се отпуснат по 3000 лева допълнителна помощ. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че сумарно министерството ще изплаща по над 7000 лева. "1914 лева са три пъти нивата на бедността - така, както се полага, знаете го по..
Достъпът до ваканционно селище „Елените“ остава контролиран, докато екипи на институциите продължават разчистването и възстановяването на инфраструктурата след наводненията. До 17:00 часа днес собствениците на имоти могат да влизат само пеша през контролно-пропусквателния пункт. Движението на автомобили е забранено, за да не се възпрепятства..
Министерството на здравеопазването изразява съпричастност към всички жители на засегнатите от наводнения райони. Предвид обявеното извънредно положение,..
Камарата на архитектите в България (КАБ) публикува декларация по повод наводненията по българското Черноморие, в която посочва, че причините за..
Кметът на Бургас Димитър Николов беше отличен с наградата „Визионер в образованието“ на 12-ото издание на националния конкурс „Кмет на годината“. Отличието..