Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Сливен благоустрояват междублокови пространства

Снимка: община Сливен

Започна благоустрояването на междублокови пространства в кв. „Българка“ около блокове № 37, 33, 32, 31 и 20 съобщават от община Сливен. Дейностите се извършват по проект за трите квартала – „Сини камъни“, „Дружба“ и „Българка“.

Кметът Стефан Радев потвърди, че моделът за благоустрояване в трите квартала ще бъде използван да се продължат инвестициите в междублоковите пространства и за други райони в града, които  от дълго време са изоставени. В момента се обсъжда за кои други зони да се възложи проектиране за ремонтни дейности и благоустрояване.

„Искаме да има добри условия за живот навсякъде. Това пространство в квартал „Българка“ дълго време беше неугледно от незаконните гаражи и след като приключат дейностите ще придобие съвсем друг облик“, каза кметът. Той подчерта, че продължава поетапното премахване на незаконни гаражи, но идеята е Общината да може да се намеси веднага на освободените територии, за да не остават терените във вида след премахването.

Митка Крълева от отдел „Общинско развитие, проекти и програми“ заяви, че има разлики с другите два квартала. В „Българка“ ще има две нови улици, около които ще се изградят паркоместа. Другата разлика е, че поради липсата на облагородяване проектът не е концентриран на едно място, а разпръснат, за да се обхванат максимален брой тротоари и улици, които имат нужда от ремонт.

„Ще се изградят три детски площадки - две за деца от 3 до 12 години  и една – от 0 до 3 г., едно комбинирано мултифункционално спортно игрище, игрище с уреди за катерене, скамейки, беседки, кошчета за боклук  и 33 броя иглолистна растителност. Ще стане по-естетично и по-красиво“, каза Крълева.

Предвижда се допълнително парково осветление и люлка за деца с увреждания. Стойността на изпълнение на дейностите в кв. „Българка“ възлиза на над 700 хил. лв. Срокът за изпълнение е 320 календарни дни.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започва 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас

Започва 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас. Днес в района на Съдебната палата ще има състезателна част, а след това ще бъде открита изложба с тематични фотографии в Конгресния център. Един от организаторите Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас, каза че тази година форма е по-различен. " Състезанията няма да само на..

обновено на 23.08.25 в 08:24

Заради ВиК ремонт се затваря кръстовище до УМБАЛ Бургас

Във връзка с ремонтни дейности по ВиК мрежата в ж.к. „Зорница“ , от 07:30 часа до 17:30 часа днес се затваря  кръстовището на  ул. "Св. Пантелеймон Лечител" с улицата водеща до и от УМБАЛ  Бургас. Достъпен маршрут за пациенти на болницата и живущите в района: бул. „Димитър Димов“ – улицата до бл.82 в ж.к. „Зорница“ /Лазурен бряг/ - улицата пред жилищен..

публикувано на 23.08.25 в 07:40
снимката е илюстративна

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

Община Бургас информира, че днес и утре (събота и неделя)  от 9:00 до 17:00 ч. ще бъде затворена за движение ул. „Конт Андрованти“ при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Ограничението се налага заради товаро-разтоварни дейности на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ в района на сградата на НАП.

обновено на 23.08.25 в 07:22

Държавата подготвя нови изисквания за безопасността на атракционите

Държавата въвежда ясна отговорност и изисквания за безопасност към операторите на атракционни услуги. Това съобщиха от пресслужбата на министерството на транспорта.  Това стана ясно на среща на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов с представители на министерствата на туризма, младежта и спорта, икономиката и индустрията,..

публикувано на 22.08.25 в 19:56

Празник в бургаския кв. „Черно море“ с детско парти и концерт

Тази събота, 23 август, квартал „Черно море“ в Бургас ще отбележи своя празник с много забавления и културни събития. Празничната програма ще започне в 17:30 часа с детско парти на площада, където аниматори ще се погрижат за веселото настроение на най-малките жители на квартала. В 18:30 ч. празничната атмосфера ще се допълни от поздравителен..

публикувано на 22.08.25 в 17:30
Корнелия Нинова

Корнелия Нинова: Има наредба за водните атракции, но по случая в Несебър май се прикрива нещо

Има специална наредба за водноатракционни услуги, приета през 2009 г. и е актуализирана през 2012 година.  По случая със загиналото дете в Несебър възниква съмнението, че се прикрива нещо. Това каза пред БНР Корнелия Нинова, бивш председател на БСП, а сега лидер на "Непокорна България", която по-рано написа в профила си във фейсбук: "Никога, ама..

публикувано на 22.08.25 в 16:00

Юбилейна изложба „ПолуАбстрактно – сънувани пространства“ на Добрин Вътев

Бургаският художник и председател на Дружеството на художниците в Бургас, Добрин Вътев, отбелязва своя 50-годишен юбилей с изключителна изложба в галерия „Неси“. Под мотото „ПолуАбстрактно – сънувани пространства“, Вътев представя 15 нови творби, създадени специално за този проект. Изложбата ще бъде открита на 26 август от 16:00 до 19:00 ч. с вернисаж,..

публикувано на 22.08.25 в 15:30