Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Промениха Наредбата за насърчаване на инвестициите с общинско значение в Сливен

Снимка: Община Сливен

Общински съвет Сливен промени Наредбата насърчаване на инвестициите с общинско значение в община Сливен и издаване на сертификати клас В. Според кметът Стефан Радев идеята е повече инвеститори в общината да могат да получат сертификат по тази наредба и така да бъдат насърчавани инвестициите в региона. 

Общинския съвет одобри изменението на бюджета на общината и така даде възможност близо 80 хиляди лева от резерва да бъдат дадени за плувния басейн в Основно училище „Елисавета Багряна“. В училището е единственият работещ закрит басейн в града. Кметът Радев обясни, за какво ще бъдат изразходени парите:  

"Сега предвиждаме, така най-видимото е промяна на хидроизолацията и на плочките в самото корито на басейна и другото са промяна на машините и технологията, която всъщност не се вижда и е долу под басейна".  

Одобрено бе искането на кметове на населени места за ремонт на уличната мрежа, изграждане на системи за видеонаблюдение в няколко села и благоустрояване на междублокови пространства. Общо 47 точки бяха приети на днешната сесия на местния парламент. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Благотворителен базар в полза на ямболския храм "Св.Троица"

За осма поредна година настоятелството на най-стария ямболски храм „Света Троица“ организира благотворителен базар. Събраните средства отново ще са за ремонта на църквата, строена преди близо 160 години. Базарът ще е на големия християнски празник Цветница 13 април в двора на храма, уточни Васко Стоянов от настоятелството. „Освен кулинарните..

публикувано на 17.03.25 в 07:30

Жълт код за дъжд в Бургаско

Жълт код за дъжд е обявен за Бургаска област , където се очакват в 13-те общини на региона значителни валежи, съобщи НИМХ.  Жълт код за вятър в 7 области на страната, едната от тях е Сливен. По Черноморието утре ще бъде облачно и дъждовно. По-значителни количества дъжд ще има по Южното Черноморие. Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-североизток, а..

публикувано на 16.03.25 в 22:37

Сдружение "Онкоболни и приятели" организира Великденски празник с благотворителна цел

Сдружение „Онкоболни и приятели“ Бургас организира Великденски празник, под надслов "Празник на Великденското яйце". Той ще е с благотворителна цел и ще се проведе на 12 април в Експозиционен център „Флора“.  Можете да се включите в конкурсната и /или концертна програма на Празника, като в момента се приемат заявките за участие, съобщи..

публикувано на 16.03.25 в 17:30

"Бъди човек - Ямбол" организира поредна благотворителна кампания за Великден

Доброволци от „Бъди човек - Ямбол"  отново организират благотворителна кампания в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора. Поредното издание на инициативата е по повод Великден. Вече започна събирането на хранителни продукти и парични средства, а седмица преди празника ще бъдат обиколени селата, за да бъдат предоставени и празничните хранителни..

публикувано на 16.03.25 в 17:00

Семейство от Долно Езерово остана без дом след пожар, съкварталците им организират дарителска кампания

Жителите на кв. Долно Езерово се обединяват, за да помогнат на семейство с три деца останало без дом заради пожар. Той се е случил в началото на тази седмица, на 10 март и напълно е унищожил къщата им. Във фейсбук групите на квартала е разпространена информация за стартирала дарителска кампания в подкрепа на сем. Иванови. В магазините в..

публикувано на 16.03.25 в 16:00

Самолет "Спартан" ще транспортира към български болници петима пострадали при пожара в Кочани

По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът "Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония, съобщава БТА.  Самолетът ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани. Трагедията в Кочани: 59 жертви и 155 пострадали В..

публикувано на 16.03.25 в 15:30

И в Бургас протестираха срещу насилниците над животни

Над 100 души, предимно млади хора, се включиха в митинг и протестно шествие срещу насилието над животни в Бургас. Протестните действия бяха организирани спонтанно в социалните мрежи след случая с двамата задържани в Перник за жестоките убийства на животни.  Протести с искане за тежки наказания за насилниците над животни Остри реакции в Перник..

обновено на 16.03.25 в 14:53