В Бургас се проведе II кръг от Националния Джет Ски Шампионат. В двата дни на надпреварата 35 участници от България и Румъния спореха за призовите места. За първи от клас Junior (до 16 годишна възраст) се намесиха в призовите места в мъжките и женските категории. Младата надежда Мари Петрова (13 години) стартира при жените експерти с най-мощните джетове и грабна победата пред Ева Иванова (14 год) от Бургас и Даяна Топалова от „Кинекс Моторспорт“ Кърджали. Мари взе и трето място в клас Junior, където победител стана Алекси Михалчеа от Румъния, следван от Антон Горещилов от клуб „Морска Звезда Бургас“. Антон Горещилов (14 год.) се включи и в мъжките категории където победи в клас GP4 1100 следван от Влад Михалчеа и Раду Давидеску от Румъния.
В по-високата категория на джетове до 230 к.с. Антон отново се качи на подиума с второ място, като пред него бе шампиона за 2020 Огнян Георгиев от клуб „Йошката-Кърджали“, а трети остана Живко Иванов от Бургас.
При най-мощните серийни джетове отново млада звезда от Бургас грабна златото. Мартин Димов (15 год.) от клуб „Морска Звезда Бургас“ се справи с Николай Димитров от клуб „Йошката Кърджали“ и Влади Василев от клуб “Водомоторен Клуб Ряхово“.
Люта битка се разрази и в „кралския клас“ на подобрените джетове до 500 к.с. където водачеството се променяше и в трите гонки. В крайна сметка Валентин Захариев от Ямбол се наложи над Щерю Арабаджийски от клуб „София Екстрийм“ и Стоян Топалов от „Кинекс Моторспорт“ Кърджалии.
Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията на МВР, това обяви личният им треньор Станка Златева, след решението на Българската федерация по борба тя да не им води тренировки в клуба и ги лиши от международни участия. Петкратната световна..
Ледени забавления очакват жителите и гостите на Сливен на 8 и 9 февруари. На 8 февруари, събота, започва хокеен турнир. Той ще се проведе от 10 до 18 часа. В различните кръгове ще се включат седем отбора от Сливен, Стара Загора, София и Велико Търново. Двата отбора, събрали най-много точки, ще играят финал на следващия ден от 10 часа. И тази година..
ФК „Черноморец“ победи като гост „Несебър“ в контролна среща. „Акулите“ се наложиха с 3:0. Воденият от Ангел Стойков тим поведе още в 5-ата минута. Хидает Хюсеин получи на 7-8 метра пред голлинията и с удар от въздуха порази целта за 0:1. В 37-ата минута Черноморец удвои аванса си. Хидает Хюсеин центрира от фал, а Мариян Димитров отклони леко с..
Франческо Кадеду е новият треньор на Нефтохимик, обявиха от бургаския клуб. Досегашният наставник на Дея спорт ще наследи на поста Иван Станев, който подаде оставка по-рано през деня. Иван Станев се раздели с волейболния Нефтохимик Италианецът имат вече богат опит в България, като води повече от две години Дея спорт, с който спечели Купата..
Иван Станев вече не е старши треньор на волейболния „Нефтохимик 2010“ (Бургас). Новината съобщи самият той в публикация в социалните мрежи. Специалистът застана начело на отбор в началото на сезона, след като постът бе напуснат от Мартин Стоев. Станев бе помощник в щаба на Стоев, а преди един сезон бе играещ треньор на бургазлии. Ето какво гласи..
Бургаските отбори "Черноморец" и "Нефтомик" постигнаха победи над съперниците си във футболните срещи вчера. "Черноморец" се наложи с 2:0 над "Розова долина" в контролна среща на стадиона в Камено. „Акулите“ поведоха в 19-ата минута. След заучено изпълнение на фал, Тодор Чаворски посрещна от воле центриране на границата на наказателното поле за..
Последният слалом за мъже преди световното първенство по ски алпийски дисциплини в Заалбах ще се проведе тази вечер в Шладминг (Австрия). Алберт Попов изтегли номер 10, а Калин Златков ще е с номер 64. Първият манш е от 18.45 часа, а вторият от 21.45. Евроспорт 2 ще излъчва на живо. Този сезон Алберт Попов осъществи своя голям пробив в Белия..
Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията..
Ледени забавления очакват жителите и гостите на Сливен на 8 и 9 февруари. На 8 февруари, събота, започва хокеен турнир. Той ще се проведе от 10 до 18..