Във вторник, около 17:25 часа в Четвърто Районно управление – Бургас, е получено съобщение за инцидент в района на плажа в близост до бар "Амая" в кв. "Крайморие", при който спасители извадили от морето 27-годишен мъж от с. Бисер, общ. Харманли. Същият е реанимиран близо 40 минути, но в 18:10 ч. е констатирана смъртта му.
Установено е, че мъжът влязъл в морето заедно с майка си, като по думите й :при излизането, вървейки към брега, 27-годишният мъж паднал по очи във водата, което наложило изваждането му с помощта на двама спасители, работещи на охраняемия плаж. Тялото на мъжа от с. Бисер е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас. Работата по случая продължава.
Каналджии, пияни и дрогирани ще плащат стойността на чуждото превозно средство, с което са осъществили деянието. Осъдените за каналджийство ще дължат равностойност на превозното средство, с което са превели противозаконно през границата на страната отделен човек или група, в случаите, в които автомобилът липсва, бил е отчужден или не е тяхна..
Две деца и жена са откарани в болница след пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас. Инцидентът е станал в района на км 345, по данни на полицията. По първоначална информация при изпреварване водач е загубил контрол над автомобила и е ударил друга кола, в която пътувало семейство с две деца. От удара и двете превозни..
Гражданин е забелязал около 11 часа тялото на изчезналото в морето 18-годишното момче на плажа на Аркутино. Той веднага е сигнализирал полицаите, които на място от вчера патрулират и търсят тинейджъра от Сливен. Спасител е влязъл с джет във водата и го е изтеглил, съобщиха от бургаската полиция. Прави се оглед. Тялото ще бъде предадено за аутопсия в..
В Созопол е задържан 30-годишен мъж от котленското село Градец, обвинен в кражби от каравани на къмпинг „Градина“. При последния случай отнета е сумата от 400 лв. и два мобилни телефона от собствеността на 63-годишен мъж. В хода на разследването е установено, че задържаният е извършил още четири подобни кражби, при които са отнети мобилни телефони,..
18-годишен младеж от Сливен изчезна в морето край кея на плаж "Аркутино" в неохраняема зона. Инцидентът е станал на 7 август, когато той влязъл във водата заедно със 17-годишно момиче от Сливен. Силно течение го завлякло под водата. Спасителите, обслужващи плажа, са започнали издирване, към което се е присъединил и водолазен екип от Регионалната..
Наркотици и златни накити с неустановен произход бяха открити и иззети при полицейска проверка в хотелска стая в Слънчев бряг. В помещението, обитавано от 53-годишен мъж от Ямбол, служителите на Районното управление в Несебър са намерили около 10 грама кокаин, 300 грама марихуана, 100 грама вещество тип „чай за пушене“ и 60 грама метамфетамин,..
С цел подобряване на жилищната среда, достъпността и безопасното придвижване в Бургас експертът Михаил Попов от Института за пътна безопасност е направил предложения до Общинския съвет в града и до кмета Димитър Николов. Те засягат зоните ограничаващи скоростта до 30 км/час, за преструктуриране на кръстовището между бургаските булеварди „Тракия“..
Тялото на мъж е извадено от морето в района на Слънчев бряг, съобщават от полицията. Инцидентът е от 6 август около 10:25 часа. Дошлият на мястото..
Две деца и жена са откарани в болница след пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас. Инцидентът е станал в района на км..
Наркотици и златни накити с неустановен произход бяха открити и иззети при полицейска проверка в хотелска стая в Слънчев бряг. В помещението, обитавано от..