Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард Демокрация" - на 12 юли

Снимка: www.sdnnet.ru

Годината е 2024-та. Гигатски метеорит се задава към планетата Земя. Населението е втренчено към Луната. Там са първите двама български астронавти и един северномакедонски техен колега. Те са изстреляни по новата космическа програма на НАСА, озаглавена „Има такъв космос“. Хюстън с интерес наблюдават инсталирането на сложна взривна система, съставена от пиратки, сода за хляб (щом помага за киселини, ще спре и метеорити), домашна ракия – първак и крадена нафта. Странната наглед бомба трябва да спре унищожителната сила на космическия камък. От Хюстън и Байконур обаче започнаха да се притесняват, когато метеоритът подмина Луната и се насочи към планетата майка. Опитаха се да се свържат с космонавтите, ни никой не им обърна внимание. Защото на Луната по това време се вихреше спор дали първия човек, който е стъпил на нея е бил македонец или българин. Защото всеки знае, че онова на Армстронг е снимано в Холивуд.

С тази малка научнофантастична приказка започваме следобедната ни среща в предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – с Мариян – Райнов и Иванов.

Ето и акцентите:

-   В темата ни днес – как се представиха на изборите бившите управляващи – коментар на председателя на „Гергьовден“ Драгомир Стефанов. Ще чуем и мненията на бургазлии

-  В коментарната ни рубрика – кои ще спечелят от изборите в Бургас – анализ „на живо“ от Митко Иванов, можете да ни гледате и в страницата ни във Фейсбук.

-  И още – как Ямбол от бастион на БСП стана близка до „Има такъв народ“.

-  Извън изборната тема - две безплатни скринингови програми провежда в момента Комплексния онкологичен център в Бургас.

-  И днес – време за култура, за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи и за новините от света на новите технологии.

-  Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изплащат пенсии от 7 ноември

Изплащането на пенсиите през ноември чрез пощенските станции ще започне на 7 ноември (петък) и ще завърши на 20 ноември (четвъртък). Преводите на сумите за ноемврийските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 ноември.  На 4 ноември на всички правоимащи лица ще бъдат изплатени паричните..

публикувано на 03.11.25 в 10:00

"Ние не мълчим" с нов протест днес

Гражданският протест е днес, от 16:00 до 18:00 часа пред сградата на Община Поморие. Той се организира от местни жители и Гражданската платформа „Ние не мълчим“, съобщиха за БНР Бургас оттам.  Граждански протест в Бургас срещу насилието над деца Причината за недоволството е случаят от преди 10 месеца, за който се заговори след материал..

публикувано на 03.11.25 в 09:30

Православната църква почита свети Пимен Зографски

В църковния православен календар днешният ден е посветен на свети Пимен Зографски. Считан е за покровител на българските художници, иконописци и реставратори. Той се е родил около 1540 г. със светското име Павел. Родителите му го дали да се учи на писмо, иконопис, църковно пение и светото писаниe при зографския йеромонах Тома, който служел тогава в..

обновено на 03.11.25 в 09:21

НОИ разглежда новите суми за минималната заплата и обезщетението за гледане на дете

Ревизираната план сметка на Държавното обществено осигуряване за следващата година ще обсъжда Надзорния съвет на Националният осигурителен институт.  Това се налага, след като управляващите промениха предварителното си намерение минималната работна заплата да е 605 евро и обезщетението за гледане на дете през втората година да остане замразено...

публикувано на 03.11.25 в 08:40

Почина д-р Светлозар Патарински

Внезапно е починал д-р Светлозар Патарински, изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните. Това съобщи Министерството на земеделието и храните.  В информацията се посочва: „Д-р Патарински бе отдаден на мисията за развитие и укрепване на системата за контрол на храните в България. Той беше човек на дълга и професионализма –..

публикувано на 03.11.25 в 07:40

Спират водата на няколко места в Бургас

Без водоподаване днес, 3 ноември ще бъде УМБАЛ-Бургас от 8.30 до 17 часа, съобщават от местното ВиК дружество.  Водата ще бъде спряна за същия период от време и на ул. "Асен Златаров"  в участъка между ул. "Кирил и Методий" и ул. "Хан Аспарух".  Причината е извършването на строително -монтажни дейности.

публикувано на 03.11.25 в 07:03

Цени на храните на едро у нас: По-скъпи тиквички, краставици и домати, по-евтини картофи, лук и зеле

Още близо 1 процент нагоре е индексът на тържищните цени тази седмица, отчита Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА.  Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се покачва тази седмица с 0,96 процента до 2,321 пункта. Миналата седмица ИТЦ беше на ниво..

публикувано на 02.11.25 в 11:30