Военна прокуратура Сливен води разследване за смъртта на 31-годишният старши лейтенант Тодор Манчев от Военна полиция Пловдив на полигона „Ново село“ вчера. Това потвърди пред БНР ръководителят на Военна прокуратура Сливен полк. Христо Тинев.
Според полковник Тинев причините за инцидента в момента се разследват и не може да коментира подробности по темата.
„До момента е извършен оглед на мястото, взети са натривки, кръвни проби и се разпитват свидетели. Тепърва ще се изяснява здравословното и психично състояние на починалия военнослужещ,“ каза полк. Тинев.
Според разпространената информация на Министерство на отбраната офицерът е бил открит с огнестрелна рана в спално помещение на полигона „Ново село“, а лекарски екип на Спешна помощ Котел е констатирал смъртта му. По случая е образувано досъдебно производство.
Фиксиране и изземване на дактилоскопни следи от различни повърхности, спецификата на системата за въвеждане и обработка на дактилоскопни следи и отпечатъци "АFIS", както и с технически методи за изследване истинността на различни документи, бяха демонстрирани пред учениците от профил "Обществени науки с изучаване на криминалистика и криминология" към..
За срок до 24 часа е задържан снощи общинският съветник Георги Манев, съобщиха за БНР Бургас от Областната дирекция на полицията. До задържането му се е стигнало след спор и пререкания в бургаски бар с Иван Кичев, кмет на Средец. Срещата между двамата е била случайна, но е възникнало напрежение. Стигнало се е до саморазправа. По случая е..
Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение „парична гаранция от 2 000 лева“ на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси. Заради този случай бургаският полицай от „Специализираните сили“ Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има съмнения за..
При закрити врата и засилено полицейско присъствие Бургаският окръжен съд гледа мярката за неотклонение на Антон Иванов. Той е обвинен за незаконно притежание на пистолет със заличени номера. Заради този случай полицаят участвал при задържането му Димитър Николов подаде оставка и обвини ръководството на полицията, че е направен опит за промяна и..
Марихуана с тегло около 40 грама намериха у 17-годишен бургаски ученик. Той е бил спрян за проверка от полицаи снощи малко преди 23 ч. в района до бл.1 в к-с „Славейков“. Младежът е с предишни криминални прояви. По случая е образувано бързо производство.
Над 1.3 кг контрабандни сребърни и златни накити задържаха на Митнически пункт Малко Търново. Бижутата, заедно с 250 кутии цигари са открити при проверка на лек автомобил с румънска регистрация, влизащ у нас от Турция. Недекларираните стоки са били укрити в бельо, в дрехи и чанти на пътуващите в автомобила трима румънски граждани. Шофьорът..
Детски смях и усмивки изпълниха днес сградата на Бургаския Окръжен съд - на посещение бяха учениците от 4-ти "Б" клас от СУ "Св. св. Кирил и Методий". Инициативата бе осъществена в рамките на образователната програма на Висшия съдебен съвет и МОН „Съдебна власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури“. Любознателните..
За срок до 24 часа е задържан снощи общинският съветник Георги Манев, съобщиха за БНР Бургас от Областната дирекция на полицията. До задържането му се е..
Фиксиране и изземване на дактилоскопни следи от различни повърхности, спецификата на системата за въвеждане и обработка на дактилоскопни следи и отпечатъци..