В три села в Сунгурларе ще бъде подменена водопроводната мрежа. Това каза за БНР-Бургас кметът на общината Георги Кенов. 25 километра водопроводи ще бъдат подменени общо, поясни той:
"Това са селата Чубра, Грозден и Лозарево. В село Грозден, още първите години, започнахме един воден цикъл, който не е довършен, бяхме и изградили канализация. Надявам се сега, че с новия проект и за водопроводи, ще можем да възстановим част от канализацията, която в момента не функционира. За село Чубра също полагам усилия, има там частична дъждовна канализация, която в момента я работим".
Финансирането е по Програмата за развитие на селските райони, добави Георги Кенов.
Ремонтът на футболния стадион в кв. „Ветрен“ е към финал и се очаква теренът и прилежащите зони да бъдат напълно готови до средата на септември, информира Община Бургас. Тогава съоръжението ще може да приеме първите трениращи отбори. Вече е започнало полагането на изкуствена трева с високо качество, която позволява интензивна експлоатация и ще даде..
В Камено ще се проведе пресконференция за началото на проект „Портал през историята: Мобилността в трансграничните дестинации“ (MOBIGATE). Проектът ще се реализира в партньорство между Община Камено, Община Кийкьой, Дирекцията на националните паркове в Къркларели и Музей „Александър Фол“ – Малко Търново. Основната му цел е насърчаване на устойчивия..
Ремонтът на жп гарата в село Зимница, както и рехабилитацията на контактната мрежа в гарите Зимница и Стралджа са приключени, информираха от Националната компания „Железопътна инфраструктура“ Днес зам.- транспортният министър Любен Нанов ще открие обекта. Обектът е част от проект „Рехабилитация на железопътната линия Пловдив-Бургас,..
В Бургас ще бъде почетена паметта на полицейските служители Атанас Градев и Йордан Илиев, загинали при опит да спрат автобус с 47 мигранти. На 25 август 2022 г. двамата препречват пътя на автобус с чужденци, преминали нелегално границата. Въпреки сигналите за спиране, водачът не се подчинява и ги блъска на кръговото кръстовище „Трапезица“. Полицаите..
Водоподаването на ул. „Дебелт“ в Бургас ще бъде спряно днес между 09:00 и 16:00 ч. в участъка между ул. „Фердинандова“ и ул. „Цариградска“. Ограничението обхваща и сградата на МВР. Причината е извършване на строително-монтажни работи по мрежата, съобщиха от ВиК – Бургас.
Улица „Пробуда“ в Бургас се затваря за движение на моторни превозни средства заради ремонт на пътната настилка и тротоарите. Ограничението влиза в сила от 14:30 ч. и ще продължи три месеца. Затворен е участъкът от ул. „Уилям Гладстон“ до ул. „Ивайло“. Движението ще се извършва по обходни маршрути съгласно въведената временна организация.
Международната академия за морски възобновяеми енергийни източници (MREA 2025) ще се проведе в Конгресния център на Морска гара – Бургас от 1 до 5 септември . Събитието се организира от Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в партньорство с филиала на университета в Бургас и с подкрепата на Британското посолство...
Жители на село Росеново настояха пред Общинския съвет в Средец за средства за спешен ремонт на пътя до селото . Те приложиха подписка и предупредиха,..
В кръвта и урината на 18-годишния Никола Бургазлиев, който блъсна с АТВ петима души в Слънчев бряг, е открита марихуана. Това може да бъде основание на..
Обезопасяват дървета в центъра на Бургас в района на "Часовника". Фирма се е заела с премахването на изсъхнали и потенциално опасни клони. Миналата..