Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Локум фест за седми път в Бургас



Седмото издание Локум Фест Бургас започва днес. Организаторите са заложили на многообразие от различни стилове музика. Фестивалът има за основна задача да насърчи, развие и подпомогне млади творци. Тази година са предвидени повече музикални събития, на нови локации в града, съобщи Цанко Кунчев:

"Фестивалът ще се проведе вече в 4 вечери. Първите две са на 20 и 21 август, като сме ги нарекли „Тежки Бургаски вечери“ заради музиката, която ще се свири на тях. Те ще се състоят в Bar Alive с участието на някои от най-горещите метъл банди от родната ъндърграунд сцена. Другите две вечери са на 27 и 28 август, които ще бъдат във вътрешния двор на обновения Културен дом на нефтохимика – НХК. Ще имаме отново и ден за настолни игри в клуб „Аурора“. Ще има и рок, и алтернатив метъл, и поп, както и нещо като рап – изобщо обхващаме целия музикален спектър. В първите две вечери  ще участват групите From The Ashes и Attaxic. В НХК ще се включат Cool Den, Simai, „Спални места“, Ember and Dust и Mostly Harmless.

Благотворителната кауза, която подкрепя Локум фест тази година е „Готови за успех“ – кампания, която осигурява стипендии за образованието на млади хора без родители. Даренията ще бъдат отпускани под формата на стипендии, които се дават за изключителни постижения и отличен успех.  Още за каузата на https://www.facebook.com/GotoviZaUspeh

повече може да чуете в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Произведения от Музея на модерното изкуство в Ню Йорк гостуват в Бургас

Произведения на едни от най-значимите американски и световни артисти на 20-ти и 21-ви век гостуват в Бургас. Морският град е домакин на международната изложба „American Art“, организирана от софийската галерия Vivacom Art Hall Oborishte 5. Експозицията включва знакови имена с влияние в поп арта, абстрактния експресионизъм и концептуалното..

обновено на 19.08.25 в 10:21

Група „Сигнал“ с летен концерт в Созопол

Рок легендите от група „Сигнал“ се качват на сцената на Амфитеатър „Аполония“ в Созопол на 21 август от 21:00 ч. Публиката ще чуе вечните „Да те жадувам“, „Липсваш ми“, „Сляп ден“ и „Зелени сигнали“. На сцената ще излязат Йордан Караджов, Владимир Захариев, Жоро Янакиев и Сашо Мариновски, готови да превърнат вечерта в истински празник за..

публикувано на 19.08.25 в 10:00

"Царицата на чардаша" в Летния театър днес

Оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман ще бъде представена на сцената на Летния театър в Бургас тази вечер. Спектакълът е на Държавна опера - Бургас и е в три действия.  Диригент ще бъде Иван Кожухаров. В оперетата ще участват солисти, оркестър, хор и балет на Държавната опера в морския град. Сценографията на „Царицата на чардаша“ е дело на..

публикувано на 19.08.25 в 09:30

Изложба показва творби на Анди Уорхол и Христо Явашев-Кристо в Бургас

Галерия “Vivacom Art Hall Oborishte 5” и Община Бургас представят тематична изложба “American Art” (Американско Изкуство) с творби, илюстриращи американската култура и изкуство. Събитието е от световен мащаб, което ще събере в Бургас произведения на едни от най-значимите американски и световни артисти на XX и XXI век. Експозицията включва знакови..

публикувано на 18.08.25 в 16:50

Комедията „Горчиво!“ на Младежкия театър гостува в Бургас на 3 септември

Младежкият театър „Николай Бинев“ – София ще представи комедията „Горчиво!“ на 3 септември от 19:00 ч. в Драматичен театър „Адриана Будевска“ в Бургас. Постановката на Орлин Дяков разглежда изборите, които взимаме всеки ден. Действието отвежда публиката в сватбения ден на млада жена. Миг на паника я отвежда в апартамента на нищо неподозиращ човек, а..

публикувано на 18.08.25 в 14:00

Класически концерт на Биляна Динкова и Мартин Николов в Бургас на 25 август

Класически концерт на пиано и китара с участието на Биляна Динкова и Мартин Николов ще се състои на 25 август от 18:30 ч. в зала „Петя Дубарова“ на Културния център „Морско казино“ в Бургас. Двамата изпълнители са студенти в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ – Пловдив, съответно в класовете по пиано на проф. Иван Дончев и по класическа китара на проф...

публикувано на 18.08.25 в 10:30