Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До края на август

Приключва кампанията на БНР - Бургас в подкрепа на Дома в Русокастро!

Събираме запазени мъжки спортни дрехи, одеяла и завивки



На финала е кампанията на БНР – Бургас в полза на Дома за възрастни хора с умствена изостаналост в Русокастро! Събираме за тях използвани, но запазени спортни дрехи  за всеки сезон, одеяла и завивки, постелъчно бельо.

Благодарим на дарители, който се включиха в кампанията ни до момента!

През тази седмица бяхме много впечатлени от 100 - килограмовата пратка, която получихме от Видин. Изпратена е от Надя Петрова, която е чула за кампанията ни и е решила да помогне:

„Отдавна следях вашата рубрика и много се радвам, че се включих в нея! Чух по радиото, че събирате дрехи и завивки и понеже трябваше да разчиствам гарсониерата на свекървата ми, аз  вместо да хвърля нещата ги изпрах и реших да ги дам на хора, които имат нужда от подобни неща. Събрах почти неизползвани и много запазени чаршафи, одеяла, завивки, пликове!“

Надя Петрова сподели още, че обича да помага и вярва в доброто. Тя е убедена, че има неща, които ако за някой са непотребни, за други са необходимост.

Ако искате да се включите в кампанията ни в помощ на Дома за мъже и младежи с умствена изостаналост в Русокастор разровете гардеробите си, нужни са:

-  Летни дрехи – тениски, шорти, анцузи

-  Есенно – зимни дрехи – дънки, блузи, пуловери, акета

-  спално бельо, одеяла, завивки

Донесете ги при нас на ул. Филип Кутев 2 , срещу сградата на Морска администрация. Ние събираме даренията и ги предоставяме на Дома в Русокастро!

Кампанията ни приключва в края на август!

повече може да чуете в звуковия файл:

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

РИОСВ-Бургас: Частта от плаж "Северна Коса" в Поморие е почистена от мазутни замърсявания

Частта от плажната ивица "Северна Коса" в Поморие е почистена от мазутни замърсявания, установи проверка на РИОСВ-Бургас в късния следобед.  Нефтени петна изплуват по плажната ивица в Поморие От плажната ивица бяха събрани всички налични мазутни замърсявания (топчета с твърда консистенция) и събрани в общо в две кофи. Сигнали за замърсяването..

обновено на 04.05.25 в 19:51
Петно от черна субстанция на плаж в Поморие.

Община Поморие с отговор: Няма нефтени разливи по плажовете ни

"Съгласно чл. 18. (1) (Изм. – ДВ, бр. 12 от 2010 г., доп. – ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 22.12.2020 г.) от Закона за радиото и телевизията, Община Поморие се възползва от своето право на отговор във връзка с публикация в сайта на Българско национално радио и репортаж, излъчен в новините. В публикацията се твърди, че "плажната ивица на Поморие е..

публикувано на 04.05.25 в 19:16

14-годишният ученик от Бургас Християн Василев се нуждае от спешна помощ

14-годишният ученик от Бургас Християн Василев се нуждае от спешна помощ, за да получи шанс за живот.  Родителите му отправят апел за подкрепа на сина си, който страда от рядко и агресивно онкологично заболяване - ювенилен ангиофибром.  След три тежки операции у нас и в чужбина, болестта се завръща. Последната му надежда е лечение в специализирана..

обновено на 04.05.25 в 17:34
отец Стелиян Кунев

Отец Стелиян: Всеки жест на дарение носи радост, мир и спокойствие и разпространява Доброто!

Християнското братство “Александър Георгиев - Коджакафалията” проведе б лаготворителна кампания в подкрепа на нуждаещи се преди Великден.  Тя бе организирана с благословението на Сливенският митрополит Арсений.  Средства се събираха по банков път на сметката на църковното настоятелство при храм “Св. Георги” в с. Зидарово, към което е учредено..

публикувано на 04.05.25 в 17:00

Фондация „Ани и Явор: Ключът е любовта“ провежда кампания „Шофирай със сърце и разум“

Фондацията „Ани и Явор: Ключът е любовта“  провежда кампания под мотото „Шофирай със сърце и разум“. Част от нея е и изложба със същото име, която след представянето си в София, гостува в Бургас на алеята до Морското казино.   "Фондацията, цели чрез силата на изкуството да насочи вниманието на обществото към безопасността на движението по..

публикувано на 04.05.25 в 16:00
Снимката е илюстративна

Подготвят ремонти на компрометирани участъци по АМ "Тракия"

Превантивни ремонти на компрометирани участъци по автомагистрала „Тракия“ подготвя Агенция „Пътна инфраструктура“.  Освен в Софийска, Пазарджишка и Пловдивска област, предстои да се ремонтират и 44 км от дясното платно  на аутобана  на територията на област Сливен . Това става ясно от отговор на  регионалния министър по питане на депутата..

обновено на 04.05.25 в 14:38

България с 39 сигнала за опасни стоки, най-много са за детски артикули

Рекорден брой опасни стоки са заловени в ЕС през последната година, съобщи основателят на онлайн платформата „Ние, потребителите“ Габриела Руменова. Преминалите през системата за бързо оповестяване за опасни стоки Safety Gate сигнали през миналата година са 4137, което е два пъти повече в сравнение с тези през 2022 г. Най-много са..

обновено на 04.05.25 в 09:54