Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Морето "изяде" плажа в Крайморие

От Асоциацията на стопаните на морските плажове искат ясни правила  точно кое е щета и какъв е редът за възстановяване на ивиците.   Те ще бъдат изпратени до министерството на туризма. Това каза концесионерът на плажа в Крайморие Николай Димитров, след като брегът беше изяден от бурното море. Единственият начин за възстановяване на ивицата според него е с тежка техника, което обаче не им е позволено.
"Тази седмица ще входирам предложението. Мисля, че е редно вече наистина да се подходи малко по-сериозно по въпроса, да се дефинира точно кое е щета, по какъв начин какъв е реда, това нещо ние поне да го правим с някакви уведомления, защото аз съм разговарял със служители от РИОСВ и с "Басейнова дирекция" и те казват, вие хубаво ще изготвите някакво инвестиционно предложение, защото тази инвестиция нали знаете, че ще я направим ние за наша сметка и те казват вие какво очаквате от нас, като ние самите нямаме такава нормативна уредба, за да ви кажем реда по който вие да извършите това". 

Това, което очакваме е да се сформира една работна група, за да стигнем до едни работещи решения, които да служат наистина за опазване на плажовете, допълни още Николай Димитров.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Координационният център по пътна безопасност ще бъде възстановен

Координационният център по пътна безопасност ще бъде възстановен, заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов, след като за това настоя премиерът Росен Желязков. Митов обяви и мярка, свързана с камерите, които ще следят за пътни нарушения: "Ще предложим камерите на пътя да се управляват от специално обучени за това лица, които обаче нямат..

публикувано на 28.05.25 в 15:30

В Бургас започва младежкият фестивал “Приятелството - смисъл и спасение”

Тридесет млади автори от България и чужбина ще пристигнат в Бургас, за да се включат във финалния етап на Международния младежки литературен и филмов фестивал „Приятелството – смисъл и спасение“. Събитието, организирано от Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“, ще се проведе за четвърта поредна година и ще постави кулминацията на..

публикувано на 28.05.25 в 14:00

Завърши ремонтът на част от ул. „Първа“ в Слънчев бряг

Завърши ремонтът на участъка от ул. „Първа“ между първото кръгово кръстовище на Несебър и хотел „Калофер“. Дейностите са обхванали три етапа – два реконструкционни и един ремонтен – в рамките на общински проект за подобряване на пътната инфраструктура в курорта. Община Несебър предвижда да започне ремонт на следващата отсечка, от хотел „Калофер“ до..

публикувано на 28.05.25 в 13:30

Осиновяване на екопътеки в Странджа предлага директорът на природния парк

Липсата на План за управление на парк "Странджа" и лошата туристическа инфраструктура са големите проблеми пред управлението на парка. Ако за първия средства няма, то за втория могат да се намерят, смята директорът на парка Невен Каравасилев.  "Каня всички заинтересовани организации в парка ако искат да осиновят маршрут. Идеята не е нова, но не е..

публикувано на 28.05.25 в 12:22

Картини на млади таланти с кауза и ретро радиоапарати за рождения ден на БНР-Бургас

Изложба с кауза ще ознаменува рождения ден на БНР-Бургас. Обществената медия отбелязва своята 13-та годишнина с амбицията да бъде в помощ на младите таланти на България. На 29 май от 17.30 часа в галерия „Ателие R“ на улица „Възраждане“ 25 ще бъде открита изложба под надслов „Магията на пленерната живопис-морето“ с картини на ученици от..

публикувано на 28.05.25 в 12:00

Община Царево: Достъпът до плаж Силистар е гарантиран за Лято 2025

Община Царево гарантира свободен достъп до плаж Силистар това лято. Постигната е договорка със собственика на частния имот, през който минава единствения път към ивицата, преминаването да бъде безпроблемно. Работи се и по проект за обходен път. Заграждения и такса за преминаване няколко поредни лета бележат скандали на плаж Силистар..

публикувано на 28.05.25 в 10:00

Земеделското министерство с проект за взаимоспомагателен фонд

Земеделското министерство предвижда създаването на взаимоспомагателен фонд, в който средствата да се натрупват чрез отчисления от субсидиите за земеделските производители. Фондът ще е на солидарен, а не на регионален принцип, уточни министърът на земеделието Георги Тахов в ямболското село Тенево.  "Бюджетът по него е солидарен – между 1,5-2% от..

публикувано на 28.05.25 в 09:30