Доброто е около нас и може да предизвика добро! Доказа го фейсбук групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“, в която жените с нелека съдба показват снимки на ръчно направени от тях сувенири, а всеки, който желае може да си закупи от творенията им. В тяхна подкрепа създадохме рубриката ни „Радиомагазинче Надежда“. Всяка седмица ви срещаме с един от участниците, за да чуем историята му и да ви представим това, което изработва.
Днес ви представяме Йорданка Панева от Пловдив. Тя е майката на Наско (на 5г с аутизъм, хиперактивен, с дефицит на внимание).
„Детето ми се развиваше нормално до 2 годишната си възраст. Изведнъж спря да говори, да се обръща на името си, започнахме на ходим на терапии при логопед и психолог. Състоянието му сега се е подобрило, но поведенчески изостава от своите връстници, сам не се храни, изпада в кризи, не говори. През целия ден съм до него, няколко пъти в седмицата по 3 часа е на детска градина.“
Майката на Наско изработва клипсове за биберони, ключодържатели, гривни, занимава се и непрофесионално с гримиране / и много добре и се получава/. Вече е и на коледна вълна и прави късметчета и коледни топки за украса.
„Във фейсбек групата „Купи подарък от майка на дете с увреждане“ попаднах случайно, каза ми моя братовчедка. Пуснах снимки на своите продукти и веднага получих поръчки. Самите клиенти ме карат да се развивам, след запитвания дали правя гривни от естествени камъни, започнах да изработвам и такива. Гримирането е моя страст и съм много щастлива, че много дами ми се довериха и почти всеки уикенд гримирам някоя за официални поводи“, разказа още Йорданка Панева.
Дани призовава обществото да се научи да приема различните деца, като нейното. Тя се надява след време и светът извън социалните мрежи да стане добър и позитивен, защото все още липсва разбиране към хората с увреждания.
Нова апаратура и постелъчно бельо бяха закупени чрез дарителска кампания за гинекологичното отделение, сектор "Патологична бременност" в УМБАЛ Бургас. Инициатор на доброто дело бе Ваня Христова, координатор на фондация „Искам бебе“ в града. Само за два дни са събрани над 6 хиляди лева. Всъщност историята започва от едно лично..
Когато човек много иска да сбъдне своя мечта, нищо не може да го спре. Дори и болест да го е приковала на инвалидна количка, той трябва да опитва предизвикателствата в живота си. В това е убедена Николинка Ганева, която въпреки, че е в инвалидна количка се научи да се гмурка под вода. Бургазлийката е на 54 години и със спастична..
Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може да го види на 27 септември от 18:00 ч. на сцена „Охлюва“ в Морската градина. Входът е свободен, а сладоледът – безплатен. Преди спектакъла, от 17:30 ч., със свое шоу ще се включи и Ивомир..
Оксана Желяпова е родена в град Кишинев в смесено семейство на молдовка и българин и с корени от град Твърдица, район Тараклия в Молдова. Тя е юрист по образование. Българските й корени са от Сливенския район и местния град Твърдица. Бесарабската българка спечели титлата „ Мисис България Вселена 2022“, като каузата, с която участва е да..
България влезе в Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Тя бе представена в София. Автор е д-р Костадин Шанков, ветеринарен лекар и специализиран кучешки готвач. Организатор и рекордьор е най-голямата верига зоомагазини у нас . Тортата е с размери –2 на 2 метра и тегло точно 305,8 кг. Приготвена е изцяло от натурални продукти, отговарящи..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит базар в културен и..
Зоопарк Бургас вече е дом на двойка червенокоремни тамарини, познати още като белоусти, заради шарката около муцуната им. Това са първите екземпляри от този вид, които могат да бъдат видени у нас, и тяхното присъствие е атракция както за посетителите, така и за любителите на екзотичната природа. Миниатюрните маймунки впечатляват със своето..
Когато човек много иска да сбъдне своя мечта, нищо не може да го спре. Дори и болест да го е приковала на инвалидна количка, той трябва да опитва..
Нова апаратура и постелъчно бельо бяха закупени чрез дарителска кампания за гинекологичното отделение, сектор "Патологична бременност" в УМБАЛ..