Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До края на ноември приключва разследването за наводненията преди 4 г. в Бургас и Камено

Снимка: Радио Бургас

Преди 4 години в нощта на 24 срещу 25-и октомври при наводнения, вследствие на поройни дъждове в общините Бургас и Камено, загинаха 5-ма души. 
4-години или 1 465 дни не стигнаха на прокуратурата в Бургас да установи има ли виновни длъжностни лица за трагедията. Това е огромна лична трагедия за 4 семейства. Зад нея стоят човешки съдби. 
Тези хора чакат справедливост, а получават не само закъсняло правосъдие, а пълно безхаберие. 

До края на месец ноември се очаква да приключи разследването на причините за наводненията в общините Бургас и Камено преди 4 години. Това съобщи говорителят на Апелативната прокуратура в Бургас Йовита Григорова. Разследването се води под надзора на Националната следствена служба, а 4 години се оказаха недостатъчно, за да приключи досъдебното производство. 

След месец от Националната следствена служба се очаква да предоставят томовете със събрани доказателства на наблюдаващия делото прокурор. След това той трябва да прецени дали има доказателства за виновни лица. По неофициална информация по случая ще има повдигнати обвинения на двама души. 

Още миналата година всички експертизи па случая бяха готови. Оттогава се чака разследващите органи да прецизират обвиненията.

Бизнесменът Георги Агафонов, чието рибопроизводително предприятие на открито беше отнесено от водната стихия коментира:
"За мен дори да има в един момент някакво правосъдие - то ще е много закъсняло. Прокуратурата, както винаги, очаква да види на къде духа вятърът и да смени курса. През това време 4 години са толкова дълъг срок, че в тях могат да се укрият, загубят, забравят всякакви доказателства."


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание на 4 март

Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която трябва да бъде одобрена, за да се реализира важна инвестиция за града. Проектът е пряко обвързан с реализирането на инвестиционна инициатива на „Електра Транс Глобъл" ООД за изграждане на хангарен..

обновено на 04.03.25 в 08:33

В Болярово искат промяна в срока за почистване на пасищата

Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите пожари през лятото на миналата година, в землищата на селата Воден и Крайново е почистването на..

публикувано на 04.03.25 в 07:45

Сливен отбеляза 147 години от Освобождението на България

С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..

публикувано на 03.03.25 в 16:30

В Болярово почетоха паметта на героите, загинали за свободата на България

Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. И големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и чуждестранни войници.  Всички присъстващи паднаха на колене в знак на уважение и дълбоко  преклонение..

публикувано на 03.03.25 в 16:00

С рецитал, слова и поднасяне на венци Камено отбеляза Трети март

Тържественият ритуал започна с патриотичните и въздействащи слова на Пламен Каров, който бе водещ на събитието. Учениците от СУ „Христо Ботев“ Камено представиха емоционален рецитал със стихове и части от историята по подобаващ начин, и с дух на национална гордост. С празничен дух и патриотични песни в програмата участваха и малките възпитаници на ДГ..

публикувано на 03.03.25 в 14:30

Несебър отбеляза 147 години от Освобождението на България

С тържествено издигане на националния флаг под звуците на химна на републиката, несебърската общественост отбеляза 147 години от Освобождението на България, съобщиха от пресцентъра на Общината. „Поздравявам Ви с годишнината от славната дата на българската свобода. Нека ние, по примера на предците ни, да сме обединени и активни в решенията, които ще..

публикувано на 03.03.25 в 14:00

Стотици ямболии поднесоха цветя пред паметника на загиналите за Освобождението

С тържествена церемония, празнично шествие и  благодарствен молебен беше отбелязан Националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението.  В тържественото честване се включиха военни части от ямболския гарнизон, представители на  държавната и местна власт, родолюбиви организации и..

публикувано на 03.03.25 в 13:30