Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сигнализираха областния управител за лошия път от Приморско и винетките за "Узунджата"

Лошото състояние на пътя за южното Черноморие и плащането на винетки на жители от “Узунджата” бяха поставени пред областния управител по време на сесия в Приморско. Съветникът Стоян Василев използва посещението на Мария Нейкова, за да алармира за тези проблеми. 

Пътят, по който минават хиляди и милиони туристи, само се кърпи, а не се ремонтира основно, посочи Стоян Василев. И постави проблема на жителите от “Узунджата”, че трябва да плащат винетки, за да стигнат до Приморско:

“Има хора в Приморско с глоби над 2 000 лв., защото те ежедневно, по няколко пъти, минават през тази камера. И всеки ден тя им пуска по 70 лв. глоба. Има коли в Приморско, които подлежат на конфискация, защото колите не струват колкото глобите”, посочи Василев. 

Кметът Димитър Германов контрира, че причината за проблема с винетките е, че пътната агенция би освободила този участък от събиране на такса, ако общината го стопанисва:

“А това означаваше една отсечка от моста на р. Дяволска до края на урбанизираната част на Узунджата. При анализа, който се направи, средствата, които се отделят за поддържане на този път са стотици хиляди левове, а когато става дума за 40 винетки или 50, по 100 лв., някакси не е сериозно”, коментира Германов. 

Мария Нейкова коментира, че въпросът с инфраструктурата е проблемен, но държавата се опитва да навакса нещо, пропуснато с години. 

Репортаж по темата можете да чуете в прикачения файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

С редица събития Сливен ще отбележи 3 март

Община Сливен организира редица събития по повод 3 март – Националния празник на Република България и 147 години от Освобождението на страната от османско иго. В 11 часа на площад „Хаджи Димитър“ ще се проведе официална церемония, на която ще бъде издигнато националното знаме на България. Ще бъде извършен благодарствен молебен за здраве и добруване..

публикувано на 26.02.25 в 18:00

Държавата даде буната на Ахелой на Община Поморие

Община Поморие получава управлението върху имот -публична държавна собственост на плаж „Ахелой“. Решението е от днес на Министерския съвет.  В терена от  8757 кв. метра има буна. Община Поморие планира дейности по ремонт и поддържане на брегоукрепителното съоръжение. Решението изключва ново строителство на мястото.  В този програмен период..

публикувано на 26.02.25 в 16:30

Областната организация на БЧК - Бургас отчете успешен мандат 2021 - 2024 година

Областната червенокръстка организация в Бургас проведе отчетно – изборно събрание за периода 2021 – 2024 година. Измина един много успешен мандат, въпреки че периода не беше никак лесен, посочи областният председател на БЧК – Бургас Татяна Минкова: „Основните направления в дейността на организация бяха повлияни от ковид..

публикувано на 26.02.25 в 15:41

Спомени за… бъдещето: БНР – Радиото на поколения българи!

В Мраморното фоайе на БНР бе представена документална изложба и специален брой на списание "ЛИК", посветени на 90-годишнината на БНР. На събитието пред Първо студио присъстваха представители на образователни и културни институции, общественици и журналисти, свързали живота си с националното радио. Изложбата "90 години БНР – Радиото на..

публикувано на 26.02.25 в 10:00

"Бюджет 2025" влиза за обсъждане и в Комисията по образование

Законопроектът за Бюджет 2025 ще бъде разгледан и в Комисията по образование и науката в парламента. Предвижда се да се запази политиката за увеличение на възнагражденията на педагогическия персонал в средното образование, както и заплатата на учителите да достигне 2800 лева. Възнагражденията на академичният състав през 2025 г. също ще бъдат..

публикувано на 26.02.25 в 09:44
Иван Кичев, кмет на Средец

Нова спортна зала се очаква в Средец, решението ще стане ясно на сесията днес

Нова спортна зала се планира в Средец. Теренът за проекта е ясен, но трябва да бъде изцяло предоставен на общината от частник. Това ще бъде гласувано на днешното заседание на местния парламент, което ще започне в 9:30 часа. Припомняме, че на последната сесия в Средец, граждани изразиха недоволството си към заместник-председателя на Общинския..

публикувано на 26.02.25 в 08:40

Тази седмица: Парад на планетите - рядък феномен в астрономията

При ясно небе могат да се наблюдават тази седмица седем планети. Явлението е известно като "парад на планетите", което ще може да се види отново чак през 2040 година. Най-добрият шанс да се видят планетите Марс, Юпитер, Уран, Венера, Нептун, Меркурий и Сатурн е малко след залез слънце, до петък включително. Четири от планетите - Меркурий, Венера,..

публикувано на 26.02.25 в 08:27