Ученичка от Спортното училище в Бургас спечели престижната трета награда на национален конкурс за писане на авторски текст /есе/. Седмокласничката Красимира Чобанова е писала на тема: "Какво не знаех за домашното насилие в България".
Тя получи парична награда за класирането си в топ 3. Учителка на Красимира по български език и литература в Спортно училище "Юрий Гагарин" е Веселина Градева, а класен ръководител на талантливото момиче е Димитрина Тименова.
Красимира Чобанова тренира спортна акробатика, където също показва солидни резултати. Състезателка е на СКА "Бургас" с треньор Гергана Денева.
"Красимира е един от примерите, че в нашето училище се изграждат не само шампиони, но и всестранно развити, обучени млади хора", заяви директорът на Спортното училище Янчо Стойчев.
Неучебен е денят в няколко общини в Бургаска област. Причината е усложнената метеорологична обстановка. Днес и утре са неучебни за всички училища и детски градини на територията на община Поморие , с изключение на тези в общинския център и Ахелой, където учебният процес ще продължи. Това обяви със своя заповед кметът Иван Алексиев. Целта е..
Центърът за млади таланти в Бургас организира състезание по английски език за ученици в четвърти клас. В рамките на The English Stars Challenge децата ще преминат през четири кръга (лексика, граматика, говорене и слушане с разбиране) насърчаващи техните езикови способности, като най-изявените таланти ще бъдат допълнително поощрени. Благодарение..
Девет талантливи бургаски ученици са наградени за своите образователни постижения от фондация "Пътеки към бъдещето". Заради високите успехи, знания, труд и постоянство през годините, те ще получават стипендия в размер на 500 лева всеки месец в продължение на една календарна година. Отличените са Виктория Емануел Степанян, 10 Г клас, ППМГ..
Нова дигитална образователна платформа ще помага на бургаските ученици при подготовката им за пробни изпити и Национално външно оценяване по математика в 4 и 7 клас. Платформата е заредена с безплатни учебни материали и тестове за упражнение, които ще помогнат на децата да се подготвят по най-ефективния начин, разказват създателите й. Кои са те как..
В Бургаска област за следващата учебна година се предвиждат 149 паралелки след 7 клас, с 8 по-малко от миналата година . В тях ще могат да продължат обучението си 3 799 ученици, които са с близо 200 по-малко в сравнение с година назад. Запазва се тенденцията към увеличаване на STEM профилите и професиите, показва приетия план-прием за учебната..
Продължава отпадането на ученици в гимназиалния курс в Ямболска област. За следващата учебна година се предвиждат 44 паралелките за осмокласници, броят на децата остава почти без промяна, стана ясно по време на обсъждането държавния план-прием за учебната 2025 – 2026 година. За следващата учебна година от просветното министерство са отпуснали..
Разделението на властите според Конституцията, мястото и ролята на съдебната власт в Република България и структурата на съдебната система обсъди днес председателят на Апелативен съд – Бургас - съдия Пламен Синков с единадесетокласници от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“. Учениците от XI „д“ клас с профил „софтуерни и хардуерни науки“ проведоха час на..
Неучебен е денят в няколко общини в Бургаска област. Причината е усложнената метеорологична обстановка. Днес и утре са неучебни за всички училища и..