Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинският съвет на Бургас с последно заседание за тази година

| обновено на 20.12.21 в 09:15

Разширяване на училището в кв. „Сарафово“ и промяна в наема на залите за културна дейност са част от точките в дневният ред на местния парламент в Бургас днес. Съветниците ще дискутират и върху промяна на Подробен устройствен план в района на Солниците. Ако предложението на Общината бъде одобрено, ще се даде възможност на инвеститор да развие мащабен проект в района. 

Местният парламент ще гласува и план сметка за събирането, третирането и обезвреждането на отпадъци за следващата година. Очаква се увеличението на разходите за тези дейности да се увеличи с 8 %, обясни зам. кметът Весна Балтина:

"През настоящата година, цената на тон депониран отпадък е 82 лева, през 2022 г. ще стане 95 лева. Другото голямо перо, което се увеличава, това са разходите за третиране, компостиране, еко парка, мобилните центрове. Не се очаква увеличаване на такса смет за догодина."  

Разширяване на училището в кв. Сарафово е сред другите предложения внесени за гласуване в Общинския съвет. Преди 10 години, училището е било със затихващи функции, с 65 ученици, сега в него се обучават над 200 деца.

"Предвижда се пристройка и надстройка на сградата и да бъде подменено инсталацията за отопление", заяви зам. кметът Йорданка Ананиева. Необходими са 3 млн. лева и Общината иска те да бъдат осигурени от държавния бюджет. 

На последната сесия на месния парламент за тази година ще бъде разгледано и предложението за намаляване на наема на залите за културна дейност. Началото на заседанието е в 9 часа.          


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Зрелостниците имат седмица, за да платят здравната си вноска за юли

До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали работа или висше образование, напомнят от НАП. В Бургаска област около 3500 ученици са завършили средно образование, от които 2200 в Община Бургас. Тъй като абитуриентите не попадат в категориите ученици..

публикувано на 18.08.25 в 16:30

Катастрофа затруднява движението в района на Равда

Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.

публикувано на 18.08.25 в 14:30

Все повече хора искат да стават доброволци

Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента то включва 11 души с тенденция да се увеличат до 15.  В  помощ на РДПБЗН Бургас е кипът участва в гасенето на пожара край Българово в събота. Това беше първо тяхно участие изън пределите на община..

публикувано на 18.08.25 в 13:30

Три пожара са били потушени в област Бургас през уикенда

Три пожара са били потушени в област Бургас през последните дни. Огънят е засегнал постройки и сухи треви, а причините се изясняват. На 15 август около 15:15 ч. в Районното управление – Руен е постъпил сигнал за пожар в сухи треви и храсти край с. Разбойна, насочил се към южната част на селото. На място са работили пет противопожарни автомобила с..

публикувано на 18.08.25 в 10:00
снимката е илюстративна

Обстановката в Бургаска област е спокойна, няма активни пожари

Обстановката в Бургаска област е спокойна и към момента няма активни пожари. Огнищата от вчера са локализирани и няма опасност от разпространение, съобщи дежурният в Областната администрация - Бургас.  Пожар гори между Несебър и Равда, огънят е овладян (ОБНОВЕНА) Ситуацията се следи и остава под контрол. Задържаха 45 - годишен мъж заради..

публикувано на 18.08.25 в 08:30

ВиК ремонт променя трафика в Бургас: ограничения на „Дебелт“ и в „Зорница“

В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. днес за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. днес до 18 септември се..

публикувано на 18.08.25 в 08:00

Понеделник започва със слънце, след обяд облаци, но без дъжд

В понеделник сутринта ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места в Западна и Северна България ще има превалявания от дъжд и гръмотевици. По интензивни ще са явленията в планинските райони. Почти без валежи ще остане в Източна България. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен и..

публикувано на 18.08.25 в 07:08