Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Честито Рождество!

Дядо Коледа получи навреме писмата от бургаските деца

| обновено на 25.12.21 в 16:11
4
Снимка: Свобода Атанасова



Повече от 25 години "Български пощи" организират традиционния конкурс за най-красиво писмо до Дядо Коледа, който точно на празника успява да зарадва всички деца и да им отговори, дори и на тези, които са изпратени в последния момент. Над 700 писма са изпратени тази година до белобрадия старец от бургаска област до момента. За разлика от предходни години, когато в писмата с пожелания децата са слагали бисквитка до него, през тази те поставят коледна декорация. Това каза за БНР Бургас Милена Станева от регионалната пощенска структура:



"Конкурсът започна през месец ноември, вече приключи. Това се случва за 27-ма поредна година. Тази година Дядо Коледа беше изключително впечатлен от писмата на децата. Особено най-много участниците от Детска градина "Ханс Кристиян Андерсен", те му бяха пратили книжка с рисунки, апликации и стихчета, те са му подготвили гирлянд, с който да украси своя дом, също и много мили въпроси на които те очакват всеки момент а и м отговори. Децата се интересуват защо Дядо Коледа ходи облечен винаги в червено, дали има телефон, на който може да се свържат с него, когато забравя шала си на някоя тераса дали се връща обратно да си го вземе, каква е рецептата на любимия му сладкиш за да му го приготвят, на коя дата празнува своя рожден ден и др. Дядо Коледа отговаря на всички писма, дори и на закъснелите, ще им отговори до края на тази седмица или най-късно в понеделник, когато е третият ден на Коледа. 
Има доста дълги и трогателни писма. Най-желаните подаръци са кукла, камионче, плюшена играчка, но за разлика от други години децата очакват количките, които ще и оставят под елхата да бъдат с лазерно насочване, крановете да бъдат с дистанционно. Има желания и за мобилен телефон, таблет, дрон,  а джуджетата на Дядо Коледа се специализиран и в производството на машини, които да се ползват от малки деца. Причината за това е, че все повече стават желанията за подаръци като машини за пуканки, за сладолед. 
С всяка следваща година наблюдаваме, че писмата, които трябва да достигнат до белобрадия старец са написани от цели групи в детски заведения.  

Отличени са с две първи награди писмата на малчуганите от Детска градина "Ханс Кристиян Андерсен", по-специално групите 3 "в" и 4 "в", допълни Милена Станева. Това са  послания до белобрадия старец, в които му благодарят за всички техни сбъднати мечти в подаръци, както и за това, че благодарение на него  вярват в магията на празника, която продължава да създава Дядо Коледа.

 
Затова самият той на тези, които са  му писали, но са закъснели да участват в конкурса той ще изпрати благодарствено писмо. 



Весела Коледа!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Проект "Традиции" разкрива магията на Бусинската керамика в Бургас

Проект "Традиции" ще представи магията на Бусинската керамика този уикенд в Бургас.  Той включва цикъл от керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа, които ще се проведат в морския град, Ихтиман и София. Проектът дава възможност на любителите на керамичното изкуство да опознаят..

публикувано на 12.03.25 в 09:20
Димитър и Христо, като Силвия Кацарова и Васил Найденов

Димитър Атанасов не се познал в огледалото в образа на Силвия Кацарова

Бургазлията Димитър Атанасов не могъл да възприеме женския образ в огледалото, като свой и направил път на дамата. Случката се разиграла по време на предаването „Като две капки вода“, когато дуетът на сезона Димитър и Христо влязоха в ролите на  Силвия Кацарова и Васил Найденов. Пред БНР - Бургас изпълнителят сподели, че за него това е била една..

публикувано на 09.03.25 в 14:10

Красота и адреналин на осмомартенско рали в Бургас (ВИДЕО)

Бургас събра дами от цялата страна за осмомартенско рали. Състезанието на името на Елена Апостолова се провежда за 28-и път. Надпреварата е на паркинга на капаните в Морската градина.  34 дами застанаха на стартовата права, за да премерят бързина и майсторлък в шофирането. Поздрави ги кметът на Бургас Димитър Николов: "Скъпи дами, скъпи..

публикувано на 08.03.25 в 13:00

платена публикация
Уникални промоции в Ability Spa през месец Март

Подарете си незабравимо изживяване с нашите специални промоционални предложения и се потопете в свят на релакс, покой и наслада. В Ability Spa също така ще намерите и перфектния подарък за Осми март.  Осми март е идеалният повод за наздравица в името на женската сила и независимост. Знаете ли, че в Португалия например е обичайно, вечерта на 8-ми март..

публикувано на 08.03.25 в 11:30

Провеждат празнични кушии за Тодоровден на конна база "Парк Езеро" в Бургас

Бургас ще отбележи Тодоровден с празнични кушии на конна база „Парк Езеро“. Те се организират на конен клуб „Кан Крум“.  В надскачанията ще вземат участие едни от най-добрите коне и ездачи на клуба. Поканени са над 15 състезатели, от различни възрастови групи, които ще яздят над 20 състезателни коне. Според традицията Тодоровден,..

публикувано на 08.03.25 в 08:30

Деца от Бургас ще създават Бусинска керамика в новия проект „Традиции“

През следващите месеци ще се проведат три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа в градовете Бургас, Ихтиман и София. Това е възможност за любителите на керамичното изкуство да опознаят пъстротата на бусинската керамика и да създадат свои уникални керамични съдове. Всеки цикъл от работилници..

публикувано на 07.03.25 в 11:00

Благотворителна кампания "С цвете в ръка срещу репродуктивните проблеми" ще се проведе в Бургас

Младежите от Интеракт клуб Бургас – Пиргос ще проведат на 7 и 8 март кампания „С цвете в ръка – заедно срещу репродуктивните проблеми“. Тя е в подкрепа на каузата на фондация „Искам бебе“. „Идеята е да продаваме цветя по повод празника на жената и майката и всички средства, които съберем ще дарим за подпомагане на двойка, която..

публикувано на 07.03.25 в 08:30