Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акция по засаждане на елхи в Бургас

архив

Акция по засаждане на живи коледни елхи ще се проведе в Бургас. Тя се организира за пета поредна година от Сдружението „Зелена Странджа“ и трябваше да се проведе миналата събота, но заради лошото време бе отложена за днес.

Всеки желаещ може да се включи в инициативата, която тази година ще е в двора на училището по компютърно програмиране в ж.к. „Меден рудник“. Целта е празничните дръвчета да продължат своя живот, обясни Владимир Димитров от Сдружението. „След като ги засадим, те наистина ще могат да оцелеят и да станат големи дървета, радвайки хората наоколо и пречиствайки въздуха. Много ползи има от градската растителност. Крайната цел е в местата, където живеем, да има повече дървета, повече зеленина и въздухът да бъде по-чист“, допълни той.

При акцията днес на мястото ще бъдат осигурени инструменти за засаждане, ще се включат и специалисти с професионални съвети. Началото е в 11.00 ч.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Голям пожар край Карнобат, огънят се насочи към крепостта Маркели (обновена)

Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с  голям пожар край Карнобат.  Няма опасност огънят да стигне до населени места, обясни за БНР Бургас кметът Георги Димитров.  С голям пожар край Карнобат се борят пожарникари и огнеборци Изгорели са няколко постройки и  три пчелина, опитваме се да..

обновено на 05.08.25 в 18:36
Илюстративна снимка, архив

Забрана за придвижване на дребни преживни животни в област Сливен

Във връзка с разпространението на шарка и син език по дребните преживни животни в страната в област Сливен се въвежда едномесечна забрана за придвижване на дребни преживни животни . Превантивни мерки бяха набелязани и в областите Шумен и Перник. Българската агенция по безопасност на храните удължава от днес мерките срещу разпространението на шарка по..

публикувано на 05.08.25 в 16:45

Ден на отворените врати на „Верни“ и „Места“ в Бургас

Ден на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Бургас. Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника..

публикувано на 05.08.25 в 16:15

Потребителската кошница поевтинява с два лева, но бургазлии не вярват на статистиката

С два лева по-малко е струвала потребителската кошница за миналата седмица. Тази седмица сме платили 97 лева за продуктите от първа необходимост - срещу 99 лева спрямо предходната. Това стана ясно по време на пресконференция на председателя на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов. Намаление на цените е отчетено при..

публикувано на 05.08.25 в 12:30

Бургаската група Hellbound в топ 3 на най-големия метъл фестивал в света

Бургаската метъл група Hellbound взеха участие на най-големия метъл фестивал в света – Wacken Open Air в Германия. В конкурсната програма Wacken Metal Battle младите музиканти заеха трето място сред близо 40 банди от различни държави. Всеки участник имаше по 30 минути сценично време, а журито отличи петте най-добри групи, сред които и Hellbound –..

публикувано на 05.08.25 в 11:00

По-високи средни добиви при пшеницата, отчитат зърнопроизводителите в Ямболско

По-високи средни добиви при пшеницата, отчитат зърнопроизводителите в Ямболска област, в сравнение с миналата година. По- добра се оказва реколтата и при ечемика, въпреки неблагоприятните прогнози. Средният добив от декар пшеница е почти 600 кг, отчитат стопаните в региона, докато година по рано е 525 кг. Качеството на зърното също е високо, но..

публикувано на 05.08.25 в 10:00
Архив

По-високи цени на билетите в междуселищните автобуси в Бургаско

В разгара на лятото билетите в междуселищния обществен транспорт в Бургаска област са с нови, по-високи цени.  От 1 август „Бургасбус“ повиши с около 10% цената за пътуванията във всички направления от междуселищните си линии. Това по-рано вече направиха  останалите превозвачи .  Управителят на Бургас инж. Петко Драгнево за причините:..

публикувано на 05.08.25 в 09:00