Служители от Районно управление – Сунгурларе установили извършителите на прострелването и последвалото разфасоване на биволица, собственост на 47 годишен мъж от Котел. Деянието е осъществено на 19.01.т.г. в местността «Черкезкото» край с. Дъбовица.
Задържани са трима мъже / 73 годишен от с. Дъбовица, 65 годишен от Сливен и 45 годишен от Бургас/, придвижвали се с джип, без регистрационни номера. В джипа са намерени четири найлонови торби, пълни с месо от едър рогат добитък / биволица/. Намерени и иззети са две законно притежавани пушки от 65 и 73 годишните мъже. Работата по случая продължава.
В област Сливен на 7 май и 8 май, от 8 ч. до 18 ч., движението от 237-и км до 253-и км на АМ „Тракия“ в посока София и в посока Бургас ще се осъществява поетапно, в активната лента. Причината е извършване на кратковременни текущи ремонтни дейности в изпреварващата и в активната лента в двете платна. Агенция „Пътна инфраструктура“ съобщава, че..
Две жени на 82 и 92 години са блъснати на пешеходна пътека в Несебър, съобщават от полицията. Инцидентът е от 2 май, около 17 часа на улица "Отец Паисий" до дом № 35. Лек автомобил, управляван от 78-годишен несебърлия, отнема предимството и блъска пресичащите по пешеходната пътека възрастни жени. Те са откарани в болница. Пешеходката на 82 години е..
18-годишен бургазлия e в болница след опасна каскада върху лек автомобил. Случаят е от снощи, малко след полунощ, когато е получено съобщение за паднал на пътя край хижа в село Тополица млад мъж. Установено е, че това е 18-годишният бургазлия, който е бил в безпомощно състояние. С него са били петима негови приятели (на възраст между 16 и 19..
Недекларирана валута за близо 120 000 лева откриха митническите служители на Митнически пункт Лесово под матрака на легло в шофьорската кабина на товарен автомобил. Товарната композиция с чужда регистрация пристига на МП Лесово в посока Турция. В зоната за митнически контрол водачът, турския гражданин е представил документи, че превозва стоки от..
Мъж загина след като автомобилът му бе блъснат на жп линията от преминаващия влак Бургас-София в района на гара Сахране, община Павел баня. Инцидентът е станал днес на обяд. По първоначална информация автомобил е опитал да премине жп линията при спуснати бариери. По информация на пожарната в Стара Загора сигналът е подаден в 11:55 ч. В момента..
31 – годишен мъж е починал при пожар в Център за настаняване от семеен тип за лица с увреждания в Ямбол. Други двама от домуващите са прегледани и освободени за домашно лечение. Пожарът в дома е пламнал малко след полунощ. Пристигналите на място огнеборците са успели изведат обитателите и да потушат огъня. В една от стаите е намерено тялото на..
Поредица от полицейски проверки в Бургаска област в края на април и началото на май доведоха до няколко задържания за шофиране под въздействие на алкохол и наркотици, притежание на наркотици и участие в незаконна хазартна дейност. Сред най-сериозните случаи е разкрита нерегламентирана игрална зала на ул. „Александър Стамболийски“ в Бургас. Там са..
18-годишен бургазлия e в болница след опасна каскада върху лек автомобил. Случаят е от снощи, малко след полунощ, когато е получено съобщение за паднал на..
Две жени на 82 и 92 години са блъснати на пешеходна пътека в Несебър, съобщават от полицията. Инцидентът е от 2 май, около 17 часа на улица "Отец Паисий"..
В област Сливен на 7 май и 8 май, от 8 ч. до 18 ч., движението от 237-и км до 253-и км на АМ „Тракия“ в посока София и в посока Бургас ще се осъществява..